Але лівійська влада переконує: це - невелика втрата.

“Муса Куса попросив надати йому лікарняний у зв’язку з хворобою - у нього загострився цукровий діабет і підвищився тиск. Тому ми дозволили йому залишити країну та поїхати на лікування. Потім ми з ним не зв’язувалися, але тепер зрозуміло, що він подав у відставку. Це його власне рішення. У нас в Лівії така система, що його може без проблем замінити інша людина, в нас немає незамінних людей”, - сказав спікер уряду Лівії Муса Ібрагім.

Зазначимо, міністр закордонних справ став найбільш високопоставленим перебіжчиком з табору Каддафі. Раніше на бік повстанців перейшли посли Лівії в західних країнах, кілька генералів, а також міністри юстиції та внутрішніх справ.

Незважаючи на втрату соратників, Каддафі здаватися не збирається. Його війська і далі атакують повстанців, незважаючи на постійні повітряні удари коаліції. Тим часом в НАТО відмовилися від прямої збройної підтримки заколотників.

Зазначимо, раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Президент США Барак Обама підписав секретний наказ про постачання зброєю лівійських повстанців. Щоправда згодом Адміністрація Білого дому завуальовано спростувала це повідомлення.

Наразі в Лівії триває громадянська війна. Населені пункти постійно переходять з рук в руки, тому експерти прогнозують, що конфлікт може затягнутися на довгий час.