"Учора ввечері чоловіка попередили, аби він збирав особисті речі. І вже о п’ятій ранку похапцем перевели в іншу камеру", — уточнила вона.

"Відсьогодні Юрій Луценко перебуває у камері № 136 на 12 квадратних метрів на другому поверсі Лук’янівського СІЗО. Разом із особистими речами до нової камери переведений і сусід-cпівкамерник", — додала Ірина Луценко.

Вона зазначила, що за словами самого Юрія Луценка, у новій "хаті" — плазмовий телевізор, шафа для посуду та полиця для книжок, дерев’яні ліжка, табуретки та стіл, настінний годинник та вазони без квітів.

"Не обійшлося і без перехідного фарфорового посуду, який фігурує у відомих фотозвітах", — додала дружина.

"Серед так званих "покращень" у камері — повноцінний відгороджений унітаз, а не дірка у підлозі", — повідомив Юрій Луценко дружині.

"Головне, відразу після "переселення" була проведена фотосесія особисто заступником прокурора міста Києва та співробітником СІЗО", — наголосила Ірина Луценко.

Із чим пов’язане таке термінове переведення у "поліпшену" камеру після 456-денного перебування у камері "смертників", ми наразі не знаємо, але можемо здогадуватися. В Україні із візитом перебувають співдоповідачі Моніторингового комітету ПАРЄ, які висловили бажання ознайомитися із умовами перебування Луценка у камері СІЗО. Можливо, це зроблено для "картинки" ПАРЄ, — припустила дружина екс-міністра.

"Швидше за все, це зроблено для звіту перед Європейським судом у справах людини. Саме таким фотозвітом вони дадуть відповідь по комунікаціях по ст. 3 Європейської конвенції з прав людини ("Заборона тортур і жорстокого поводження»)", — наголосила дружина Луценка.

"А можливо, у цьому і є те "покращення життя вже сьогодні", задеклароване нинішньою владою?", — запитала дружина ув’язненого Юрія Луценка.

Нагадаємо, Федеральний суд округу Колумбія відмовився відновити провадження щодо відхиленого раніше позову екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка до генпрокурора Віктора Пшонки.