"Багато хто критикує мінські угоди. Тепер я вже можу сказати, що в момент, коли регулярні російські війська зайшли в тил наших в Іловайськ, між Іловайськом і Києвом був один батальйон. Один!" — сказав Луценко під час робочої поїздки в Одесу.

Він назвав мінські угоди дуже неідеальними, але зауважив, що "тоді це було чудо для всіх нас — Порошенко, Меркель та Олланд".

"Але зараз армія вже є, тепер Путін не пройде так просто. І тепер президент може зайнятися — ще одною війною — війною з корупцією. І те, як він це робив в Миколаєві, має бути для нас всіх уроком", — заявив генпрокурор.

Читайте також: Стало відомо, скільки українських військових загинуло на Донбасі з початку року: шокуючі дані

Довідка: Бої за Іловайськ тривали у другій половині серпня 2014 року. Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. Після введення регулярних російських військ іловайське угрупування опинилося в оточенні. 29 серпня вночі Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. Терористи згодом заявили, що готові випустити бійців з оточення. 30 серпня о 10:00 українські військові організованими колонами почали рух з міста, однак колони були підступно розстріляні.

Під час цих страшних подій загинуло понад 600 українських бійців за офіційними даними, ще понад 500 бійців тоді було поранено. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення мінського перемир'я.