Джерело: ZAXID.NET

"Львівгаз збут" підозрюють у продажі газу населенню за цінами вищими від середньозважених. Поки невідомо, коли саме завершиться розслідування.

Цікаво Нарахували пенсіонерові 117 тисяч гривень фіктивного боргу: на "Львівгаз" чекають перевірки

Чому АМКУ почав розслідування щодо "Львівгаз збуту"

Очільниця третього відділу досліджень і розслідувань тервідділення Галина Боса розповіла, що провадження щодо львівської газорозподільчої компанії "Львівгаз збут" відкрили за ознаками зловживання монопольним становищем під час формування ціни.

Із серпня (2020 року – 24 канал) розпочав роботу ринок газу для населення і з'явилося багато постачальників. Протягом цього періоду "Львівгаз збут" мав одну з найвищих цін. На підставі аналізу ринку було відкрите провадження. Наразі триває збір доказів у справі. "Львівгаз збут" має надати обґрунтування своєї цінової політики,
– розповіла Боса.

Комітет поки не оприлюднює термінів, коли завершать розслідування. Через встановлення завищених цін на газ для населення Західне міжрегіональне територіальне відділення АМКУ відкрило справи й щодо інших газорозподільчих компаній – "Закарпатгаз збуту", "Волиньгаз збуту", "Івано-Франківськгаз збуту" та "Рівнегаз збуту".

Коротко про відкриття ринку газу для населення

  • В Україні з 1 серпня 2020 року відкрився ринок газу для населення.
  • Так, споживачі отримали право самотужки обирати постачальника газу, незалежно від регіону проживання.
  • На Львівщині "Львівгаз збут" є найбільшим постачальником газу, оскільки його клієнтська база сформувалася задовго до повноцінного відкриття ринку для побутових споживачів. Вона становить близько 800 тисяч користувачів.
  • Компанія та її засновник, газорозподільчий оператор "Львівгаз", входять до складу "Регіональної газової компанії" українського олігарха Дмитра Фірташа.
  • Цікаво, з серпня 2020 року ціни газзбутів цієї групи справді були вищими, ніж середньозважені на ринку.
  • Наприклад, у січні велика кількість постачальників пропонували газ по 6,99 – 7,22 гривні за кубічний метр. Натомість "Львівгаз збут" та інші компанії групи – по 8,91 – 9,93 гривні за кубічний метр.