Це мав бути твір про толерантність. Однак, ще навіть до презентації спричинив скандал. "Майя та її мами" – історія про дівчинку, яка росте в одностатевій сім'ї. У неї дві мами.

Я подумала, що загалом варто показати цей каскад родин, що це існуючий стан родин в Україні, подобається він комусь чи ні – висновки робити не мені. Мені на меті і мені важить на тому, щоб дитину у будь-якому разі почувалась захищеною ,
– сказала письменниця Лариса Денисенко.

Презентувати книгу планували на форумі видавців. Однак, напередодні авторці почали надходити погрози. Повідомлення надсилали анонімно.

Проти презентації твору виступили кілька десятів націоналістичних організацій. Твір Денисенко вони вважають пропагандою одностатевого кохання. Щоправда, анонімні листи, запевняють, слали не вони.

Читайте також: Фото одностатевих пар розмістили на обкладинці Vogue (18+)

"Ми вирішили піти шляхом законним, ми написали лист звернення до форуму, до СБУ, до обласної і міської ради, в якому попросили зняти презентацію книги "Майя і її мами" з форуму, оскільки вона суперечить моральним цінностям, які притаманні для даного регіону і в принципі притаманні для території України", – голова націоналістичної організації "Дух нації" Юрій Дадак.

Листа, до слова, завершили теж мало не погрозою.

Ми будемо змушені самотужки вжити усіх можливих заходів, з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові,
– йдеться в листі.

Тож, щоб не наражати відвідувачів на небезпеку, форум скасував презентацію. Активісти ж відповідь скасували акції протестів. А у мерії пообіцяли тримати ситуацію на контролі.

Відреагувало на скандал і видавництво. Паперова версія книги, вирішили, коштуватиме дешевше. А ще твір виклали у вільний доступ онлайн.