Сотні молодих людей пройшли ходою по місту від міської ради й до консульства Російської Федерації у Львові, а згодом на площі Ринок виступили ініціатори та учасники акції. Про це повідомляє прес-служба львівської міської ради.

Організатори заходу зазначають, що приводом протесту став незаконний арешт російськими спецслужбами та викрадення із території Білорусі 19-річного Павла Гриба, якого утримують в слідчому ізоляторі Краснодара Російської Федерації.

Читайте також: Українцю Грибу в російському СІЗО різко погіршало

Львівські студенти вирішили продемонструвати солідарність зі своїм однолітком, а також висловити протест проти численних порушень прав людини, до яких вдається ФСБ щодо незаконно утримуваних громадян України в Російській Федерації та окупованому Криму, та практики заручництва, яку активно використовує Російська Федерація з 2014 року", – зазначили організатори заходу.

Ініціаторами акції стали: Студентська рада Львова, колишній заручник Кремля Юрій Яценко, ГО "Право на волю" (Львів) за підтримки ГО "Медійна ініціатива за права людини" (Київ).

Окрім молоді та студентів до протесту долучилися також і посадові особи.

"Ми є мужніми, тому що, як пригадую, тут неодноразово ми збиралися для того, щоб захищати наших українців, які перебувають в тюрмах. Коли ми єдині, тоді завжди є результат. Ми повинні сьогодні бути солідарні з батьками, з рідними всіх тих, хто є в неволі, тому що це наші громадяни, це наші українці. Коли складно, завжди згадую слова, які ми пам’ятаємо ще з минулого століття: наша сила в нас самих, світ належить до сильних. Слава нашим Героям, слава Україні", – звернувся до мітингуючих міський голова Львова Андрій Садовий.

Читайте також: Чому Росія бере в заручники українських громадян