Про гадюк біля школи та ЖК "Соняшник" повідомив львів'янин Тарас Стаховський. На фейсбук-сторінці Гарячої лінії міста Львова чоловікові порадили звернутись у ДСНС.

Цікаво На Львівщині харків'янина вкусила змія: він потрапив у реанімацію

Біля школи на Рясному-2 живуть гадюки

Львів'янин розповів, що на території середньої загальноосвітньої школи №100, на вулиці Величковського, живуть гадюки. Також плазунів помітили біля ЖК "Соняшник".

На вулиці Величковського (Рясне-2) неодноразово за останні кілька днів бачили гадюк,
– зазначив Стаховський.

Львів'янин вперше побачив плазунів біля школи 23 квітня. Вже 11 травня гадюки з'явились й біля житлового комплексу.

"Просимо вжити заходів", – підсумував Стаховський.


Біля школи на Рясному-2 живе популяція гадюк / Фото Тараса Стаховського


Плазунів бачили біля ЖК "Соняшник" / Фото Тараса Стаховського

Як на інцидент відреагувала місцева влада

У Гарячій лінії міста Львова розповіли, що повідомили про цей випадок райадміністрацію Шевченківського району. Проте там порадили у випадку виявлення змій звертатися у Головне управління ДСНС України у Львівській області. Тоді надзвичайники скерують на місце серпентологів, які виловлять плазунів.

Натомість коментар дали у Львівській міськраді. Як розповіла очільниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Олександра Сладкова, справді на Рясному знайшли трьох гадюк. Коли їх оглядав зоолог Тарас Гринчишин, плазуни вже були мертвими.

Представниця ЛМР додала, що фахівець проведе у тих школах Рясне, де знайшли змій, урок-роз'яснення. Але інформації потребують усі.

Чому гадюки з'явилися в Рясному

  • Клімат стає сприятливішим (теплішим, вологішим в певні критичні для змій періоди року). Тому змій стає періодично чисельно більше;
  • Діяльність людини на територіях дикої природи призводить до того, що дикі тварини витискаються з середовища їхнього звичного перебування в пошуках хоч якихось умов. У підсумку околиці та парки стають для них більш сприятливими, ніж розорана заміська територія. Крім того, фізично населені пункти розширюються і поглинають ареал дикої природи.

Що робити, якщо побачили змію

  • Не намагайтеся її вбити. Це небезпечно передусім для Вас та тих, хто може перебувати поруч. Найчастіше люди вбивають помилково зовсім не отруйних змій, а дуже корисних для екосистем вужів та медянок. Водночас отрута не кожної змії смертельна або небезпечна для людини. Але такі плазуни теж мають свою нішу в екосистемі.
  • Якщо перебуваєте далеко поза межами населеного пункту, слід обійти, за бажання оглянути з відстані від 2 метрів.
  • Якщо Ви побачили змію в межах населеного пункту, потрібно сфотографувати її чи записати відео. Опісля терміново зателефонувати на Гарячу лінію міста або черговому ДСНС і повідомити координати.

До теми Змія залізла до ванної кімнати: у Дніпрі швабра врятувала життя людей – фото


Щоб відловити змій, слід телефонувати у ДСНС за номером 032 239 02 62 / Фото Тараса Стаховського