Болонья – це легендарний музичний осередок в Італії. Там впродовж століть формували музичні традиції та виховували талановитих музикантів.

Цікаво Переможці композиторського конкурсу імені Скорика: кому дістались грошові винагороди

Львів'янка стала головною диригенткою театру в Італії

Львів'янка Оксана Линів стане першою головною диригенткою оперного театру в Італії. Teatro Comunale Bologna шукав нового художнього керівника 3 роки.

Одразу після успішного дебютного концерту Линів в березні 2021 року в театрі українській диригентці запропонували контракт,
– мовиться у повідомленні.

У цьому театрі відбулись перші в Італії постановки опер Ріхарда Вагнера, зокрема "Летючий Голландець", "Тангойзер", "Трістан та Ізольда", "Лоенгрін" та "Парсіфаль". Це закріпило за Болоньєю статус "вагнерівського" міста.

У Болоньї навчались українські композитори Максим Березовський та Дмитро Бортнянський. Очолювали Teatro Comunale Bologna такі провідні метри як Серджіо Чібілідаке, Рікардо Шаї, Мішель Маріотті, Даніель Ґатті та інші. На фейсбук-сторінці театру розповіли, що Линів стане музичною директоркою з січня 2022 року.

Зауважте Концерт The Hardkiss та Latexfauna, виставки та вистави: найцікавіші події у Львові цього тижня

Коротка біографія Оксани Линів

  • За інформацією "Твоє місто", Оксана Линів народилася у Бродах у сім'ї музикантів. Батько диригентки – керівник народної хорової капели "Боян" Ярослав Линів.
  • У 2004 році вона стала фіналісткою Міжнародного диригентського конкурсу імені Ґустава Малера в Німеччині.
  • Тривалий час Линів була помічником диригента Одеської опери.
  • У Баварській державній опері кілька сезонів поспіль вона працювала помічником генерального музичного директора Кирила Петренка.
  • За підсумками 2015 року Линів визнали найкращою диригенткою Баварської державної опери у номінації "Класична музика".
  • Паралельно вона працює як запрошений диригент у різних театрах Європи.
  • Диригентка заснувала Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt у Львові та Молодіжний симфонічний оркестр України – YsOU.
  • У 2020 році вона здобула від провідних німецьких критиків нагороду Oper!Awards, яку заснував оперний часопис Oper!Das Magazin.