У Львівській мерії 1 липня відбулось засідання міського штабу з протидії коронавірусу. Зокрема, через ймовірність поширення штаму Дельта фахівці обговорили готовність медзакладів до госпіталізації хворих, дотримання карантину та прискорення темпів вакцинації.

Цікаво Ще одна вакцина виявилась ефективною проти небезпечного штаму Дельта

У Львові можуть посилити карантин

У Львові 2 липня відбудеться засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Перший заступник міського голови Андрій Москаленко розповів, що під час засідання обговорюватимуть готовність медзакладів та ліжкомісць, підведення кисню й резерв необхідних ліків.

Окрім цього, зважаючи на поширення нового штаму Дельта, фахівці розглянуть питання дотримання карантинних вимог.

Ми звертаємо увагу на дотримання карантинних норм, і для цього будемо мати звернення й готуємо відповідні накази щодо жорсткості виконання карантинних умов – маскового режиму, соціальної дистанції тощо,
– додав посадовець.

Москаленко зазначив, що третім питанням, яке винесуть на розгляд комісії, буде збільшення темпів вакцинації. Воно необхідне для того, щоб влітку щепити від коронавірусу якомога більше людей. Так, у вересні у Львові буде максимальна кількість вакцинованих, і це може протидіяти можливому поширенню нового штаму.

Коротко про штам Дельта

  • Нещодавно в Україні зафіксували перші випадки зараження штамом Дельта.
  • Його діагностували у 66-річної жінки та 16-річної дівчини, які приїхали з Росії.
  • Наразі цей штам домінує серед хворих у Росії.
  • Штам Дельта викликав занепокоєння у світових експертів охорони здоров'я.
  • Ще на початку травня ВООЗ оголосила його міжнародною загрозою.
  • Згідно з даними служб громадського здоров'я Великої Британії, новий штам у 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування.
  • Його діагностували вже у 92 країнах світу. Наприклад, у Великій Британії 96% нових випадків інфікування коронавірусом – зараження штамом Дельта.
  • Захиститись від нього можна, зробивши щеплення.