Команда Jam Factory 29 вересня отримала від ДАБІ дозвіл на початок реконструкції Фабрики повидла на вулиці Богдана Хмельницького. Про це повідомила пресслужба Львівської міськради.

Читайте також У Львові старе трамвайне депо перетворять на громадський простір: деталі

Чому початок реконструкції Фабрики повидла затягнувся

Львівська міськрада погодила реконструкцію Фабрики повидла ще 29 грудня 2018 року. Майже через рік компанія, яка займається перебудовою фабрики, отримала дозвіл від міста на початок підготовчих будівельних робіт. Після 5 спроб подання документів до ДАБІ команда Jam Factory нарешті отримала схвальне рішення на початок реконструкції.

Фабрику повидла перебудують на артцентр
Jam Factory нарешті отримала дозвіл від ДАБІ на реконструкцію фабрики / Візуалізація AVR Development

Коли почнеться реконструкція Фабрики повидла

Вже у жовтні почнеться повномасштабна реконструкція Фабрики повидла. Через тривале очікування усіх необхідних дозволів завершення реставрації та будівництва перенесли на 2022 рік.

Впродовж довгого періоду очікування дозволу від ДАБІ команда Jam Factory шукала іноземних партнерів, розширювала штат, організовувала різні культурні проєкти тощо. Колишню Фабрику повидла планують перетворити на сучасний артцентр, який відображатиме процеси в українському та міжнародному мистецтві й культурі.

Фабрику повидла у Львові перетворять на артцентр
Реконструкцію планують завершити до кінця 2022 року / Візуалізація AVR Development

Цікаво У Львові збудують нову домівку для безпритульних тварин: що там буде

Що буде на оновленій Фабриці повидла у Львові

  • Jam Factory Art Center – це неурядовий некомерційний проєкт заснований компанією Harald Binder Cultural Enterprises (HBCE).
  • На території колишньої Фабрики повидла Jam Factory Art Center відкриють центр сучасного мистецтва.
  • Він працюватиме після відновлення будівель Фабрики повидла, яка розташована на перетині вулиць Богдана Хмельницького, Механічної та Новознесенської.
  • Частина фабрики є пам’яткою архітектури Львова, тому фасад будівлі вежі відреставрують.
  • За проєктом, у відреставрованій фабриці мають бути декілька виставкових кімнат, театр, внутрішній дворик, кафе та інші громадські приміщення.
  • У виставковому просторі будуть рухомі стіни. У приміщенні для театральних і музичних виступів проєктанти запланували гримерки та кімнати для техніки й реквізиту.
  • Наразі Jam Factory Art Center працює в суміжних з Фабрикою повидла будівлях та партнерських майданчиках.

У Львові Фабрику повидла перетворять на артцентр
Фабрику повидла перетворять на артцентр / Візуалізація AVR Development