Мурал – це спільний проєкт з Офісом "Катовіце – місто музики ЮНЕСКО", Офісом "Львів – місто літератури ЮНЕСКО" та ТзОВ "ЛемСтейшн". Його намалювали митці Віталій та Сергій Грехи.

Цікаво Художники створили унікальний мурал для українських рятувальників: фото

У Львові створили мурал, присвячений Станіславу Лему

З нагоди 100-річчя відомого львівського письменника-фантаста Станіслава Лема на стіні компресорної станції, на території колишнього трамвайного депо на вулиці Вітовського, відкрили мурал. Його створили у межах спільного проєкту з Катовіце "Нам не потрібні інші світи. Нам потрібні дзеркала". Стінопис створили митці Віталій та Сергій Грехи.

Станіслав Лем був львів'янином. Саме у Львові він сформувався як особистість, навчався в гімназії та університеті, написав перший фантастичний роман і прожив першу третину свого життя. 17 липня 1945 року Лем покинув рідне місто у потязі вигнанців і вже ніколи не повертався. Однак Львів пам'ятає письменника, тож до його ювілею тут провели низку заходів.

  • Окрім відкриття муралу, відбулась урочиста подія у сесійній залі львівської Ратуші за участю міського голови Андрія Садового, письменника Юрія Андруховича, лемознавця Андрія Павлишина, поетки та перекладачки Ірини Старовойт та інших інтелектуалів міста.
  • Також на вулиці Лепкого відкрили меморіальну таблицю Станіславу Лему на фасаді будинку №4, де мешкала його родина.
  • Окрім цього, у "РадіоГаражі" відбулась дискусія про "Місце Лема в українській сучасній культурі".

Дивіться фото з відкриття муралу до 100-річчя Станіслава Лема / ЛМР