Проєкт меморіалу Героїв Небесної Сотні потрапив до довгого списку номінантів. Невдовзі журі обере 40 проєктів та внесе їх у короткий лист. Про це повідомив ZAXID.NET.

Читайте також Можуть не добудувати: Львівська мерія закликала не купувати квартири у ЖК Tiffany apartments

Що відомо про номінацію проєкту Меморіалу Героїв Небесної Сотні

Про те, що проєкт меморіалу потрапив у номінацію, повідомило проєктне бюро Guess Line Architects, яке розробило цей проєкт у 2017 році. Проте поки на сайті премії немає інформації про номінантів.

Авторами проєкту Меморіалу Героїв Небесної Сотні є львівські архітектори Андрій Лесюк, Христина Пундак і Марія Яструбчак. Першу чергу меморіалу відкрили у серпні 2019 року. Тут встановили стелу з кортенової сталі та облаштували кілька оглядових майданчиків. На будівництво меморіалу вже витратили близько 20 мільйонів гривень.

У другій черзі запланували збудувати пішохідний міст від меморіалу до скверу "На валах". Його хочуть побудувати за кошти інвестора.

Коротко про нагороду Mies van der Rohe Award

  • Премію European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award вручають раз на 2 роки в Барселоні коштом Європейського Союзу та Фонду Міса ван дер Рое.
  • Її заснували на честь Людвіга Міса ван де Рое, німецько-американського архітектора та дизайнера, фундатора "інтернаціонального стилю".
  • Першим номінантом від України на Mies van der Rohe Award був львівський меморіальний комплекс "Простір синагог" у 2017 році.
  • У 2019 році на цю премію номінували Центр Шептицького, що також розташований у Львові.