Про смерть Івана Вакарчука повідомив міський голова Львова Андрій Садовий. Видатному львів’янину було 73 роки.

Зверніть увагу Іван Вакарчук помер: що про нього відомо

Щойно Славко Вакарчук повідомив сумну звістку про велику втрату – смерть батька Івана Олександровича. Герой України, Львів’янин року, великий ректор. Людина честі й слова,
– написав Садовий.

Мер Львова додав, що Іван Вакарчук – людина, якою пишається Львів і вся країна загалом. На прохання родини похорон відбудеться камерно. Поховають науковця на Личаківському кладовищі.

Наразі невідома причина смерті.

Про втрату батька повідомив і Святослав Вакарчук.

Сьогодні (4 квітня – 24 канал) не стало мого найближчого друга. Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій Землі. Не стало люблячого чоловіка і батька, і дідуся,
– написав Святослав Вакарчук.

Він зазначив, що його батько був справжнім патріотом. Він боровся за незалежність України та розбудовував рідну державу. Крім того, Іван Вакарчук був видатним вченим та справжнім вчителем.

Раніше про смерть Вакарчука повідомив депутат і ексголова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

Велика втрата. Від нас пішов Іван Вакарчук. Велика людина, той, хто вмів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор alma mater, міністр освіти, з яким мав честь співпрацювати. Вічна пам’ять,
– написав В’ятрович.

Що відомо про Івана Вакарчука

  • Український фізик, політик і громадський діяч. Був доктором фізико-математичних наук, заслуженим діячем науки й техніки України.
  • Очолював кафедру теоретичної фізики Львівського університету імені Івана Франка. Впродовж 2007 – 2010 років був міністром освіти й науки України.
  • Багато років обіймав посаду ректора Львівського університету: 1990 – 2007 роки та у 2010 – 2013 роки.
  • У 2007 році він отримав відзнаку "Герой України".
  • За життя Вакарчук написав понад 200 наукових праць. У 1996 році заснував наукові журнали "Журнал фізичних досліджень" та "Світ фізики".
  • Іван Вакарчук – батько лідера гурту "Океан Ельзи" та політика Святослава Вакарчука.

Редакція 24 каналу висловлює співчуття родині та близьким Вакарчука.