Засідання жителів села Верхня Рожанка відбувалось під керівництвом скандального активіста Анатолія Балахніна. СБУ вже відкрила кримінальне провадження щодо самопроголошеної сільради. Про це повідомив ZAXID.NET.

Цікаво Вбили валютника та вкрали 1,4 мільйона гривень: суд виніс вирок одному зі зловмисників – фото

Як у Верхній Рожанці створили сільраду

  • Член організації "Stop корупції" Віктор Палас виклав у мережу відео "засідання" місцевих жителів Верхньої Рожанки.
  • На ньому видно, що близько 15 людей зібрались на кухні приватного помешкання та почали створення окремої сільради.
  • Учасники "засідання" обрали голову новоствореного органу та депутатів.
  • Очільницею Верхньорожанківської сільради стала Богдана Шкелебей.

Дивіться відео створення Верхньорожанківської сільради:

Актуально Львівська облрада визначила склад та голів депутатських комісій

Як відбувались збори місцевих жителів села

Збори місцевих жителів Верхньої Рожанки проводив керівник громадської організації "Багнет нації" Анатолій Балахін. Він заявив, що Славська ОТГ, до складу якої входить село, є "неконституційною". Тому, за його словами жителі Верхньої Рожанки можуть створити свою сільраду.

Пізніше Балахнін передав новообраній очільниці "сільради" рішення зборів.

Це ваші повноваження. Більше повноважень на цій території, ніж у вас, ніколи ні в кого не було. Це максимум, який можливий. Це максимальна довіра, це максимально легально і легітимно. Я вас вітаю з цим,
– підсумував Балахін.

Після цього учасники зборів вирішили змінити у селі державний прапор, щоб відрізнятись від решти країни. Так, у Верхній Рожанці держпрапор став жовто-блакитним, замість затвердженого у Конституції України блакитно-жовтого.

За цим фактом СБУ відкрила кримінальне провадження за "дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади". Санкція статті передбачає покарання – від 5 до 10 років за ґратами.

Читайте також Афера на 15 мільйонів гривень: у Львові засудили зловмисницю

Коротко про Анатолія Балахіна та Віктора Паласа

  • Керівник ГО "Багнет Нації" Анатолій Балахнін відомий участю у різних провокативних акціях в Дніпрі. Він влаштовував мітинги та закликав людей бойкотувати карантин.
  • Члени "Багнету нації", за даними дніпровських ЗМІ, протестують проти чинних органів центральної та місцевої влади, правоохоронних органів та судів. Вони мотивують свої переконання "неконституційністю" чинних органів влади, тому створюють власні.
  • У жовтні 2020 року однодумці Балахніна створили фейкову міськраду в Прилуках та обіцяли "розформувати" справжні місцеві органи влади.
  • Член скандальної організації "Stop корупції" Віктор Палас теж часто бере участь у провокативних акціях. Навесні 2020 року, на початку пандемії коронавірусу, він влаштовував провокації у львівських лікарнях.