За умовами меморандуму, місто Буськ на Львівщині щодня приймає до 30 тон відходів зі Львова. За це ще в лютому Буськ отримав від Львівської мерії гроші на рекультивацію свого звалища.

За офіційною угодою із місцевою владою зі Львова на Новояворівський полігон щодня привозять 40 тон відходів. За кожну тонну обласний центр платить Новояворівську 600 гривень.

Читайте також: Як сьогодні виглядає Львів після довгоочікуваної допомоги обласної влади з сміттям

Коли в обласній адміністрації підписували меморандум з містами Львівщини, Новояворівську пропонували приймати не 40, а 80 тон щодня. Та щоб не виникло нових протестів, місцева влада відстояла попередню домовленість.

В ОДА підтвердили, що такі пропозиції дійсно були. Адже 15 районних полігонів, які зараз приймають сміття зі Львова, здатні вмістити лише половину того, що кожного дня продукує місто.

Аби райони не захлинулись львівським сміттям, обласна адміністрація обіцяє зробити їх полігони резервними. Тому дві третини сміття вивозять за межі Львівщини. А стихійне сміттєзвалище на перевантажувальній станції у Львові обіцяють прибрати до кінця липня.