На новому Інтерсіті+ з Києва до Мукачева можна буде доїхати всього за 9 годин. Тому цей проєкт однозначно себе виправдає. Про це заявив заступник голови Закарпатської ОДА Віталій Цвігун на форумі Re:Open Zakarpattia, повідомив ZAXID.NET.

Читайте також Укрзалізниця 18 листопада запускає ще один швидкісний потяг Львів – Київ

Проєкт коштуватиме 40 мільйонів гривень

Укрзалізниця хоче запустити новий швидкісний потяг з Києва до Мукачева. За словами Цвігуна, для цього проєкту на Крюківському заводі спеціально виготовлять 2 потяги "Тарпан".

Поїзд виробництва Крюківського вагонобудівного заводу подолав маршрут, хоча були зауваження. Ми звернулися до цього заводу з проханням побудувати 2 поїзди з врахуванням зауважень, щоб ці поїзди могли безперешкодно проходити до Мукачева зі швидкістю, яка відповідає класу Інтерсіті+,
– додав посадовець.

Закарпатська облдержадміністрація звернулася до Кабміну з проханням виділити гроші на фінансування цього проєкту. Два потяги та їх оптимізація для швидкісного руху через Карпати коштуватиме держбюджету орієнтовно 40 мільйонів гривень.

Цвігун зазначив, що такий недешевий проєкт однозначно себе виправдає, адже з Києва до Мукачева можна буде доїхати лише за 9 годин.

Коротко про форум Re:Open Zakarpattia

  • Re:Open Zakarpattia – це форум ідей та рішень для розвитку Закарпатської області. Його створили, щоб привернути увагу до Закарпаття – мультикультурного регіону України.
  • Метою форуму є спростування негативних стереотипів про Закарпаття, які нагромадилися за останні кілька років, та відкрити заново цей регіон для України та світу загалом.
  • Проєкт реалізовують ГО "Інститут Центральноєвропейської Стратегії" та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).