Бюджет Львівщини на 2021 рік передбачає, що власні доходи області становитимуть 3,1 мільярда гривень. ЛОДА також очікує отримати 1,98 мільярда гривень субвенцій та дотацій. Про це повідомила пресслужба Львівської облради.

Цікаво Держбюджет-2021: скільки грошей виділили на освіту та на що піде фінансування

У бюджеті Львівщини на 2021 рік немає "сюрпризів"

Голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку ЛОДА Володимир Квурт розповів, що у 2021 році немає бюджетних "сюрпризів" у частині змін щодо податків і зборів до обласних бюджетів.


ЛОДА ухвалила бездефіцитний бюджет області на 2021 рік / Фото Львівська облдержадміністрація

Посадовець зазначив, що під час розробки проєкту обласного бюджету важливо було зважити усі бюджетні розрахунки, підтримку комунальних установ і надати шанс для розвиткових проєктів і програм.

Ми прагнули залишити проєкт бюджету в реальних "коридорах", щоб мати його повне виконання. Але, якщо справи підуть дещо краще, ніж ми оптимістично сподіваємося, за результатами півріччя, будемо, можливо, переглядати й доповнювати ті чи інші програми додатковими коштами,
– зазначив Квурт.

Бюджет Львівщини на 2021 рік передбачає, що власні доходи становитимуть 3,15 мільярда гривень.

Скільки витратять на фінансування програм соцзахисту

У ЛОДА затвердили 12 програм соціального захисту, на які планують витратити 782,1 мільйона гривень. Термін фінансування програм – січень – березень 2021 року. На виконання інших проєктів у бюджеті області передбачили нерозподілену суму – 479 мільйонів гривень.

Загалом на Львівщині на реалізацію обласних програм у 2021 році планують скерувати 1,4 мільярда гривень. Таку ж суму скерували на ці цілі у 2020 році.


На програми соцзахисту планують витратити 782,1 мільйона гривень / Фото Львівська облдержадміністрація

Читайте також Бюджет-2021 може залишитися невиконаним, – Нацбанк

Нові можливості з Держбюджету для Львівщини

Державний бюджет на 2021 рік передбачає переведення на прямі міжбюджетні відносини 73 громад Львівщини.


У Держбюджеті передбачили мільярд гривень на боротьбу з коронавірусом / Фото Львівська облдержадміністрація

У Держбюджеті 2021 року також передбачили нові бюджетні програми й субвенції для місцевих бюджетів. Вони поки не відображені в обласному бюджеті. У ЛОДА передбачають, що більшість з субвенцій від держави відразу розподілять громадам області.

Необхідно наполегливо працювати над максимальним залученням цих коштів на Львівщину,
– наголосив Квурт.

До теми Золотий дощ над Україною: на скільки зросли надходження у бюджет за лічені дні


У 2021 році на Львівщині зменшились субвенції на 50 % / Фото Львівська облдержадміністрація

Які ще інвестиційні проєкти передбачені у Держбюджеті для Львівщини

У Державному бюджеті для Львівщини передбачено низку державних інвестиційних проєктів на загальну суму 277 мільйонів гривень.

  • Реставрація головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка – 36 мільйонів гривень.
  • Заходи із забезпечення протипаводкового захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та угідь у Львівській області – 5 мільйонів гривень.
  • Будівництво водопровідних мереж в населених пунктах Львівської області, що користуються привізною водою – 10 мільйонів гривень.
  • Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на українсько-польському кордоні – 150 мільйонів гривень.
  • Створення сучасного мультифункціонального мистецького простору шляхом нового будівництва на вулиці Стефаника у Львові – 4 мільйонів гривень.
  • Модернізація сцени Львівського національного академічного театру опери та балету імені Крушельницької – 54,5 мільйона гривень.
  • Створення першого в Україні акустичного концертного залу у Львівській музичній школі-інтернаті імені Крушельницької – 17,8 мільйона гривень.