Водночас "свободівець" зізнався, що саме він привіз небезпечний варіант COVID-19, адже став першим у місті, хто ним заразився. Про це чоловік повідомив у соцмережах 29 грудня.

Читайте також Проти Омікрону нарешті знайшли антитіла

Випадок підтвердили медики

Підтвердила інформацію про випадок Омікрону й керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я Наталія Іванченко-Тімко.

На Львівщині виявлено перший випадок COVID-19 викликаний штамом Омікрон. Мужчина віком 50 років в межах інкубаційного періоду подорожував до Італії. Першими симптомами було підвищення температури тіла, закладеність носа. Відмічався легкий перебіг хвороби. Лікувався амбулаторно. Епідеміологи продовжують проведення епідрозслідування,
– зазначила вона.

Наталія Іванченко-Тімко додала, що з метою профілактики захворювання необхідні:

  • Вакцинація;
  • Маска;
  • Соціальна дистанція;
  • Гігієна рук.

До теми Наскільки часто хворі на штам Омікрон потребують госпіталізації

Омікрон в Україні: що відомо

  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок інфікування штамом Омікрон. Міністртохорони здоров'я заявив, що інфікована людина повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт з хворими на COVID-19.
  • 21 грудня хворий вже одужав. 41-річний хворий спершу лікувався у приватній клініці "Оберіг". Оскільки перебіг захворювання у пацієнта був легким, його відпустили зі стаціонару додому. Зокрема завдяки тому, що пацієнт був вакцинований ще навесні, хвороба протікала майже безсимптомно. Наразі в нього вже негативний ПЛР-тест".
  • 24 грудня у міністерстві заявили, що поки не беруться прогнозувати поширення штаму коронавірусу Омікрон в Україні. Тоді Ігор Кузін заявляв, що Омікрон майже вдвічі заразніший за штам Дельта.

Віктор Ляшко розповів про Омікрон: дивіться відео