Підсудні самотужки підробили сертифікати про вакцинацію. Вони намагались використати їх під час спроби перетнути кордон з Польщею.

Цікаво У Запорізькій області турагентство продавало підроблені ПЛР-тести на коронавірус

Суд оштрафував жителя Івано-Франківщини

Жовківський райсуд 28 вересня виніс одразу 2 вироки щодо підробок сертифікатів про вакцинацію. Перший випадок стосувався Анатолія Іванцюка, жителя села Бабче Івано-Франківської області. Чоловік знайшов в інтернеті бланк про щеплення препаратом Pfizer з реквізитами Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. Він завантажив документ на комп'ютер і за допомогою спеціальної програми вніс туди свої дані та дані свого сина. Окрім цього, чоловік підробив підпис лікаря.

Іванцюк 15 вересня намагався перетнути кордон до Польщі у пункті пропуску Рава-Руська – Гребенне. Чоловік показав прикордонникам підроблений ковід-сертифікат. Працівники прикордонслужби просканували документ і встановили, що він – фальшивка.

Чоловікові не вдалося перетнути кордон, натомість правоохоронці його затримали. Суддя Руслан Зеліско визнав Іванцюка винним у підробленні документів. Йому призначили покарання – 850 гривень штрафу.

Зауважте Ляшко відповів, чи можна підробити паспорт вакцинації

Жовківський суд оштрафував хмельничанку

Того ж дня суддя Жовківського райсуду Роман Ясиновський розглянув подібну справу. У Хмельницькому працівниця АЗС "БРСМ" Альона Михалюк завантажила з інтернету сертифікат про вакцинацію препаратом Pfizer з реквізитами медичного закладу "Мірамед". Після цього жінка, як і в попередньому випадку, внесла туди свої дані та підробила підпис лікаря.

Михалюк 11 вересня затримали під час перетину кордону в пункті пропуску Рава-Руська – Гребенне. Жовківський райсуд оштрафував жінку на 850 гривень. За українським законодавством, обидвоє засуджених можуть оскаржити свої вироки в апеляції упродовж 30 днів.

Цікаво, що, згідно зі статтею №358 Кримінального кодексу, мінімальний штраф за виготовлення підроблених документів складає 17 тисяч гривень. Своєю чергою, за використання підробки штрафують лише на 850 гривень. У випадках з Іванцюком та Михалюк суд вирішив обмежитись лише штрафом у 850 гривень, хоча порушники самостійно виготовили фальшиві сертифікати.