Водночас у Раді Церков Львова оприлюднили рекомендації щодо відповідних свят. Про це розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

До теми Локдаун у Львові: Садовий розповів, як у місті святкуватимуть Великдень

"Ми затвердили рекомендації Ради Церков для священників. Я думаю, це буде базовий документ, який піде по Україні для всіх конфесій, що святкують Вербну неділю та Великдень", – сказав Андрій Садовий.

Він додав, що у Львові будуть вітатися онлайн-трансляції, а сам процес освячення пасок буде відбуватися лише на відкритому просторі із дотриманням дистанції.

"Ми визначимо чіткі години, коли отець може прийти і посвятити (паски – 24 канал)", – сказав мер Львова.

Андрій Садовий про святкування Великодня у Львові: дивіться відео

Рекомендації Ради Церков

Через ситуацію з пандемією COVID-19 Рада Церков Львова погодила рекомендації щодо святкування Великодня та Вербної неділі. Вірянам рекомендовано брати участь у богослужіннях в домашніх умовах – через онлайн-трансляцію.

Водночас у Вербну неділю та на Великдень під час онлайн-трансляцій, після прочитання відповідних молитов, вербу та пасхальні страви віряни можуть самостійно окропити святою водою вдома.

У випадку відвідування богослужіння освячення пасхальних страв здійснюватиметься на вулиці з дотриманням фізичної дистанції 1,5 метра та всіх карантинних норм. Якщо ж храм розташований неподалік парку чи скверу, то рекомендовано проводити освячення там. Водночас вірянам рекомендовано:

  • під час перебування у храмі бути в масках;
  • доступ до Плащаниці – при дотриманні фізичної дистанції 2 метри та карантинних норм;
  • шанування святинь рекомендовано виявляти через поклоніння перед ними, без цілування.

У передмістях Львова, малих населених пунктах – освячення лози та великодніх страв може здійснюватися біля помешкань вірян з дотриманням фізичної дистанції 1,5 метра.


Головне про карантин в Україні / Джерело МОЗ / Інфографіка 24 каналу