Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю. Він наголосив, що під час пандемії не можна виключати нічого, проте Україна навряд "закриється" знову.

До теми Як завтра, так і через місяць, – Ляшко припустив, коли до України може прийти Омікрон

Наразі про жорсткий карантин не мовиться

Я б не говорив, що можливий жорсткий карантин, як у 2020 році. Сьогодні є вакцини, і є препарати прямої дії. Ми вживаємо певні обмежувальні заходи. Деякі країни закриваються. Поки що є певна невідомість,
– пояснив Ляшко.

Єдиним виходом, аби уникнути високої смертності від коронавірусу, міністр називає вакцинацію. Ляшко наголосив: справді, вакциновані хворіють теж, проте ускладнення у них трапляються значно рідше.

Коронавірус руйнує усі прогнози, – міністр

Глава МОЗ зауважив, що з коронавірусом важко щось прогнозувати. Так теперішню хвилю очікували лише в листопаді, а стрибок захворюваності розпочався у жовтні.

Нову хвилю можна очікувати на кінець січня-лютий-березень. Якщо ніякі інші мутації не призведуть до іншого. У якомусь цьому часовому проміжку буде значний підйом захворюваності,
– сказав Ляшко.

Вже на цьому тижні у МОЗ проаналізують, наскільки важкою може бути нова хвиля недуги. Проте у відомстві сподіваються, що високої смертності можна буде уникнути завдяки вакцинації.

Читайте також Смертність від COVID-19 не зменшується: чого чекати українцям на Новий рік

Яка ситуація з коронавірусом в Україні:

  • За 29 листопада в Україні виявили коронавірус у 10 554 осіб.
  • Це майже удвічі більше, ніж напередодні.
  • 561 хворий помер.
  • Загалом в Україні COVID-19 діагностували у 3 483 381 людини, летальних випадків – 85 975. Одужали понад 2 мільйони 946 тисяч хворих.