Трагічний інцидент

У понеділок, 4 травня, близько 1:30 в Деснянському районі столиці під час затримання підозрюваних, які вчинили розбійний напад на АЗС, двоє міліціонерів загинули, ще троє — у лікарні з пораненнями.

Поліщук: незважаючи на той опір, який би вчинив працівник АЗС, все рівно міліції б вистачало роботи із іншими представниками криміналітету. Тому зараз доцільно звернутись до інспекції із особового складу, до ГПУ і перевірити, чи правильно були виконані всі інструкції, які дають настанову працівникам міліції, як треба діяти під час затримання.

Учайкін: цей інцидент варто розглядати із двох точок зору. Перша – чому таке прибуткове місце як АЗС не має охорони. Друга – якби у людей була на законних підставах особиста зброя, вони могли б її задіяти на власний розсуд.

Нелегальна зброя

Сьогодні на блокпосту у Дніпропетровській області міліціонери зупинили для перевірки мікроавтобус під керуванням 35-річного чоловіка. При огляді мікроавтобуса правоохоронці знайшли автомат АКС-74, 19 споряджених магазинів до нього та споряджений магазин до ручного кулемета РПК. Усього ж було виявлено понад 5,5 тисяч набоїв калібру 5,45 мм та кілька набоїв для крупнокаліберної зброї.

Поліщук: думаю, та людина, яка бажає придбати собі зброю, не потребує антитерористичних операцій. Вона знайде можливість, як її купити. Тому тут дуже важливо, як діє дозвільна система, правоохоронці та міліція щодо виявлення цієї нелегальної зброї.

Учайкін: складів зі зброєю під час Революції Гідності було пограбовано на таку кількість одиниць зброї, що сьогодні ніхто не може навіть порахувати. В Україні сьогодні неврегульований на законодавчому рівні обіг зброї.

МВС надає можливість людям купувати довгоствольну мисливську зброю, а з нею не зручно пересуватись. Тому люди змушені йти на нелегальний ринок.

Проблемний менталітет

Поліщук: ментальність народу також з часом змінюється і от зараз, коли ми маємо ситуація на сході України, статистична думка людей також буде змінюватись. Якщо на початку, до Революції Гідності, великий відсоток були проти володіння зброєю, то зараз цей відсоток зменшуватись.