Міністр фінансів

"Енергійна, загалом здібна людина. Я сподіваюся, що його знання і досвід будуть працювати на плюс фінансовій системі країни", - сказав прем'єр-міністр України Микола Азаров.

На думку політолога Володимира Фесенка, для нього Хорошковського посади, нові сфери діяльності є цікавим професійним досвідом.

"Це не Податкова, і навіть не Служба безпеки, це інструмент, який впливає на ціноутворення, на грошову політику усієї країни. Міністр фінансів це не політична фігура, це такий інструмент, на якому потрібно вміти грати", - вважає народний депутат, член партії БЮТ-Батьківщина Юрій Одарченко.

Все почалось у Печерській гімназії №75

Здатність Хорошковського змалку бути відмінником зафіксована в архівах музею печерської гімназії №75 міста Києва.

"Ми приймали його в піонери. Він у нас був головою свого загону. Потім у нього була найвища місія, як я вважаю, він був прапороносцем нашої дружини, нашої школи", - згадує вчителька початкових класів Печерської гімназії №75 Віра Куфенко.

"Він навчався дуже наполегливо, сумлінно, був відмінником, майже із зразковою поведінкою, займався музикою", - розповіла директор Печерської гімназії №75 Алла Ратушна.

"Це був учень і людина, яка за себе завжди постоїть, у будь-якій ситуацій", - каже вчитель, директор музею Печерської гімназії №75 Оксана Ковтюх.

Хорошковський працював водієм у київському зоопарку

Перед службою в радянській армії Валерій Хорошковський опановував УАЗ-452-й у київському зоопарку.

"Так, Валерій Іванович Хорошковський, був прийнятий до Київського зоопарку, як раз у лютому. 11 лютого 1987 року водієм ІІІ класу автотранспортного відділу", - каже фахівець зі зв'язків із громадськістю Київського зоопарку Афара Крістін.

Перший політичний проект - "Команда озимого покоління"

Він довгий час був в команді Кучми. Потім побував в команді Тимошенко. Зараз в команді Януковича. Але, якщо запитати на кого він працює, я б сказав - сам на себе

У цьому ж році Хорошковський пішов в армію. Відслуживши, вчиться у Київському університеті. По завершенні одразу починає займатися бізнесом. Та вже у 1997-му, потрапляє до Народної демократичної партії. А в 2002-му пробує потрапити до парламенту власним політичним проектом - "Команда озимого покоління", проте невдало.

"Я пам'ятаю, Валера Хорошковський приїхав і каже: я з такими людьми у Львові познайомився. Вони такі класні, вони молоді, вони гуртують, вони шукають один одного - живих, нових, інших. І коли ми побачили, що замість 4%, які треба було набрати, аби пройти до ВР, ми набрали 2,2% це для нас був просто шок!", - згадує Інна Богословська, один з лідерів "Команди озимого покоління" у 2002 р.

Після поразки на парламентських виборах, Хорошковський все ж отримує можливість докласти руку до державного управління. Його запрошують до адміністрації президента Леоніда Кучми заступником голови. За 4 місяці очолює Міністерство економіки.

"Він довгий час був в команді Кучми. Потім побував в команді Тимошенко. Зараз в команді Януковича. Але, якщо запитати на кого він працює, я б сказав - сам на себе", - вважає політолог Володимир Фесенко.

"Оточує себе дуже дорогими речами. Він фактично один з перших політиків, який почав їздити на "Майбаху". Він носив дуже дорогі костюми, дуже дорогі годинники", - каже журналіст Тетяна Чорновіл.

З 2005-го Хорошковський займається ще й медіа-бізнесом

Після Помаранчевої революції Хорошковський зникає з політичної карти України. В цей час він працює на керівній посаді в одному з найбільших металургійних холдингів Росії - "Євраз". У сферу його інтересів входять підприємства легкої та харчової промисловості, банківський бізнес в Україні. У 2005-му він входить до нового для себе медіа-бізнесу у якості власника телеканалу "Інтер", контроль над яким отримав після смерті попереднього власника Ігоря Плужникова.

Хорошковський "свій" для будь-якої влади

Вже у 2006-му Хрошковсткий знову у владі. Указом президента Ющенка його призначають заступником секретаря РНБО, а у 2007-му отримує посаду керівника Держмитслужби в уряді Юлії Тимошенко. Адміністрація президента, міністерство економіки, НацБанк, митниця, СБУ, хто б не приходив до влади, завжди знаходилася посада для Хорошковського.

"Я не вірю в універсальних людей. Люди, якій йдуть займатися будь-чим, з мого бачення це чи авантюристи, чи невігласи", - вважає народний депутат, член партії БЮТ-Батьківщина Юрій Одарченко.

"Він не рухався за кимось, або внаслідок чиєїсь політичної волі. Він не чекає, поки хтось за нього щось вирішить. Він сам обирає подальший шлях своєї кар’єри", - каже політолог Володимир Фесенко.

Хорошковський приділяє чимало уваги зовнішньому вигляду

Якщо Юлії Володимирівні подобаються немиті, брудні із довгими нігтями чоловіки, я в цьому сенсі допомогти не можу

Чітких правил дотримується Хорошковський не лише в питаннях кар`єри. Знаний прихильник здорового способу життя вже довгий час він є вегетаріанцем. Чимало уваги приділяє і зовнішньому вигляду.

Саме небайдужість до свого вигляду притаманна Хорошковському стала предметом критики з боку Юлії Тимошенко, після того, як тоді вже заступник голови СБУ, Валерій Хорошковський почав обшуки в "Нафтогазі" та затримувати співробітників митниці у "газовій справі".

"Ця напомажена істота з манікюром-педикюром і з бреоліном на волоссі, пан Хорошковський, прямо із салону краси вийшов на трибуну Верховної Ради", - якось сказала екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

"Якщо Юлії Володимирівні подобаються немиті, брудні із довгими нігтями чоловіки, я в цьому сенсі допомогти не можу", - відповів міністр фінансів України Валерій Хорошковський.

Стиль Хорошковського - його візитна картка

Стиль та поведінку Валерій Хорошковський зробив своєю візитною карткою.

"Якщо в нього є свій хороший смак, йому прищеплювати його не потрібно. Він сам може правильно вдягти в тон краватку, аби це було гармонійно підібране", - підмітив топ-стиліст Руслан Захарченко.

"На тлі багатьох анемічних, таких сірих і часто не професійних бюрократів, ось ця гламурність, яскравість, просунутість, навіть модність - такий стиль Хорошковського", - каже політолог Вадим Карасьов.

Експерти: Хорошковський прагматик на кожній посаді

Втім, головною особливістю Хорошковського називають вміння пристосовуватись до чинної влади та чітко розуміти власні потреби та переваги.

"Будь-яка державна служба сьогодні є, завтра її немає, а долі політиків непередбачувані. Володіння головною кнопкою країни це те, що обіцяє тобі дивіденди в багатьох сферах. Не дивлячись на постійні розмови про продаж "Інтера" Хорошковським, насправді, цього не зробить. Це буде останнім кроком на який він піде", - вважає шеф-редактор проекту "Телекритика" Наталія Лигачова

"Зі своєю особливістю, людина футляр, особливо у платиновому, не може бути близькою до народу", - зауважила журналіст Тетяна Чорновіл.

"Він не схильний до сентиментів і в цьому сенсі він - продукт епохи, того покоління, до якого він належить", - підсумовує політолог Володимир Фесенко.