НАБУ відкрило кримінальне провадження проти компаній Inte Graph InternationalFZE (ОАЕ), ТОВ "ТОППТЕК", OU FEATURE (Естонія). Йдеться про закупівлю комплектуючих та витратних матеріалів за завищеними цінами для ДП "Поліграфкомбінат "Україна" у 2013-2019 роках на загальну суму 2,5 млрд грн.

З 2014 року біометричні паспорти виготовляє державне підприємство "Поліграфічний комбінат "Україна". Для цього воно використовує продукцію приватних постачальників. Найбільшим постачальником є ​​офшорна компанія Inte Graph International FZE. Компанія Inte Graph International FZE, яка належить Ігорю Іллєнку (батько) та Олександру Іллєнку (син), зайшла на Поліграфкомбінат "Україна" багато років тому. Саме через Inte Graph International FZE проходило близько 80% матеріалів, які купував поліграфкомбінат до 2022 року.

Ігор Іллєнко – бізнес-партнер екскерівника Поліграфкомбінату "Україна" Максима Степанова. Його син – Олександр Іллєнко, разом із дружиною Степанова є співвласником компанії "Феір Піксел", яка фігурує у декларації Степанова. Естонська офшорна компанія OÜ Feature Максима Степанова неодноразово фігурувала у розслідуваннях схем, пов'язаних із виведенням грошей із ПК "Україна",
– наголошується у статті.

Крім закупівель, через Inte Graph International "Поліграфкомбінат "Україна" купував товари та послуги за прямими контрактами у виробників та сервіс-провайдерів. За 2019-2021 роки такі контракти були зареєстровані на суму 8,7 млн ​​євро. При цьому всі постачальники, що здійснювали пряме постачання товарів та послуг для держпідприємства, виплачували відкати на адресу Inte Graph International.

"Один із прикладів – співпраця ДП "Поліграфкомбінат "Україна" з компанією-посередником ART-Line, у якій насправді працює лише 6 співробітників. Ігор Іллєнко та Максим Степанов передали зображення захисних елементів компанії-посереднику ART-Line та закуповували спеціальні комплектуючі до обладнання для нанесення цих захисних елементів. Як стверджували численні журналістські розслідування за завищеною на 300% ціною", – стверджують розслідувачі.