“І ми розглядаємо питання, не тільки в тому, щоб обмежити чи прив'язати до цього населеного пункту, щоб вони там займалися, але й з тим, і в цей закон ще внесемо відповідні зміни, щоб мінімум 70% тих працюючих, які в цих підприємствах, брали з цих населених пунктів на роботу”, - каже заступник голови Держземагентства Микола Калюжний.

За даними Калюжного, до прикладу, Угорщина визначила максимальний розмір орендованих площ сільськогосподарської землі на рівні 2300 гектарів. Для українських латифундистів такі цифри є просто мізерними, адже один з найбільших користувачів української землі оформив у довгострокову оренду понад 350 тисяч гектарів. Скільки саме землі дозволять орендувати українським агрохолдингам, стане відомо наприкінці березня, коли Держземагенство оприлюднить остаточний варіант законопроекту "Про ринок земель".

Нагадаємо, на сьогоднішній день у Верховній Раді вже зареєстровано кілька проектів закону про ринок землі, якими пропонується запровадити вільний обіг земель сільськогосподарського призначення.