Екс-глава передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт в 2012-2013 роках отримав 17 мільйонів доларів від "Партії регіонів", пише BBC.

Консалтинговій фірмі екс-глави передвиборного штабу Трампа довелося зареєструватися іноземним агентом. Відмова від реєстрації може переслідуватися в кримінальному порядку.

З заповненої форми, яку подав у Мін'юст Манафорт, випливає, що в 2012-2013 роках його фірма, наприклад, писала передвиборчу програму для "Партії регіонів", реалізовувала стратегію виборчої кампанії, розробляла партійну платформу і проводила міжнародне спостереження за виборами.

Читайте також: Немає доказів причетності Манафорта до "чорної бухгалтерії" ПР, – САП

Відзначається, що угоду фірма укладала з виконуючим обов'язки голови "Партії регіонів" Володимиром Рибаком: з 2012 по 2014 рік – голова Верховної ради України.

В анкеті, поданій в Мін'юст, метою роботи фірми Манафорта на "Партію регіонів" в 2013-2014 роках називається "децентралізація влади з передачею максимальних повноважень регіонам, будівництво політичної партії західного зразка і перетворення України в найбільш привабливу для інвестицій державу в регіоні".

Компанія отримала від української партії 17 млн доларів. На консультантів, роботу опитувальних агентств та інші послуги фірма Манафорта витратила понад 4 мільйони доларів, в тому числі на роз'їзди і подорожі – 2,1 мільйона доларів.