Робота компанії під час війни

ТОВ "Маревен Фуд Європа" добре відома українським споживачам завдяки виробництву вермішелі швидкого приготування під ТМ Rollton, BIGBON та інших продуктів харчування. З початку повномасштабної війни компанія продовжила свою роботу, адже в цей непростий час усі бізнеси повинні працювати на економіку країни та надавати допомогу українцям.

Зокрема, "Маревен Фуд Європа" залишається одним із бюджетоутворювальних компаній Білоцерківської громади, зберегла робочий штат у понад 500 людей, продовжує створювати додаткові робочі місця для громади міста та за 7 місяців 2022 року сплатила до державного бюджету всі податки та збори у повному обсязі.

"Маревен Фуд Європа" не тільки безперебійно постачала у магазини продукцію, але й надавала допомогу благодійним організаціям, ЗСУ та територіальній громаді Білої Церкви, де розташована фабрика компанії.

Наслідки воєнних дій на території України у перші дні призвели до суттєвих порушень у ланцюжку поставок сировини, дефіциту робочого персоналу і пального, а також росту рівня дебіторської та кредиторської заборгованості компанії. Незважаючи на скрутне становище компанії, в'єтнамські інвестори (Jelmond Ltd) прийняли рішення інвестувати в Україну, придбавши 100% частки статутного капіталу у в’єтнамо-японського холдингу "Маревен Фуд Холдингз Лімітед".

Заява про вихід із холдингу, перехід на новий бренд

Як відомо, "Маревен Фуд Холдингз Лімітед" володіє знаками для товарів та послуг, зокрема, Rollton, BIGBON та іншими. Тож згідно з умовами виходу з холдингу, компанія припинила виготовлення продукції для "Маревен Фуд Холдингз Лімітед", але має право використати залишки таропакувальних матеріалів в перехідний період.

Наразі ж компанія та новий власник анонсує новий етап своєї роботи. "Маревен Фуд Європа" розпочала співпрацю з міжнародним виробником продуктів харчування, який займає лідируючі позиції на ринку В'єтнаму – Uniben JSC. Першим кроком взаємодії з Uniben JSC стане виробництво та просування міжнародного бренду REEVA, який встиг завоювати довіру мільйонів споживачів у більш ніж 40 країнах світу.

Новий акціонер має намір продовжити інвестувати в розвиток та розширення можливостей виробничого майданчика в Україні, продовжує набирати персонал, а також планує розширити сервіс компанії на виробництво власних торговельних марок для своїх партнерів.

У компанії також зазначають, що процес реінтеграції є довготривалим та потребує виконання багатьох умов, зокрема розробка, погодження з партнерами та виготовлення нових дизайнів етикеток та таропакувальних матеріалів, погодження ліцензійних умов та проведення перемовин з клієнтами тощо. Це потребує значних ресурсів, які є обмеженими чи заблокованими в цей непростий період, в т.ч. через проведення державних перевірок. Крім того, в майбутньому також буде змінено назву та розроблено власний вебсайт і айдентику компанії, що має завершити закінчення остаточного етапу реінтеграції компанії.

Крім цього, у "Маревен Фуд Європа" наголошують: як і до виходу з холдингу, так і після цієї процедури серед кінцевих бенефіціарних власників компанії не було і немає громадян росії чи інших підсанкційних осіб, що зазначено у структурі власності компанії та витягах із торгових реєстрів. Також з початку повномасштабної війни росії в Україні "Маревен Фуд Європа" не здійснювала жодних платежів на користь росії чи резидентів росії або ж білорусі.

Підтвердження законної діяльності "Маревен Фуд Європа"

Раніше стало відомо про перевірку виходу компанії з Mareven Food Holdings Ltd Антимонопольним комітетом України спільно зі Службою безпеки України, яка спричинила певні труднощі в роботі підприємства. Зокрема, протягом певного часу були заблоковані видаткові фінансові операції компанії, що викликало призупинення виплат контрагентам, співробітникам та державі.

У "Маревен Фуд Європа" зазначають, що із розумінням ставляться до роботи правоохоронців. Компанія співпрацює зі слідчими та надала всю необхідну інформацію на підтвердження законної діяльності.

"Компанія є добросовісним суб'єктом господарювання, здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України і сподівається, що продовження перевірки більше не призводитиме до зупинки чи блокуванню роботи компанії в цей непростий для всієї країни час", – додав менеджмент компанії.