У місті практично відсутній середній бізнес і малий. Тому виборець представлений пасіонарною частиною – це бабусі й дідусі, які хочуть в СРСР, якого вже немає. Відсутність в місті дрібного і середнього бізнесу передбачає відсутність середнього класу, який у великих містах формує громадську думку, політичну і створює політичне життя в місті, – вважає громадський активіст Маріуполя Євген Ростовський.

Левова частка заробітку Маріуполя складається з літнього відпочинку на узбережжі Азовського моря. Втім, поки санаторії та пляжі міста напівпорожні. Тут відпочивають лише місцеві мешканці.

Узбережжя Азов'я завжди було привабливо для відпочиваючих з Донецька, Луганська, Слов'янська і інших регіонів. Але ось ці регіони, які поруч з нами знаходяться, вони були визначальними для наповнення пансіонатів, баз відпочинку. В даний момент ми спостерігаємо на узбережжі запустіння, – громадський активіст Маріуполя Євген Ростовський.

Одразу після визволення міста від окупантів облрада Донеччини була перенесена в Маріуполь. На другому поверсі будівлі Приморської адміністрації знаходиться керівництво всієї області.

Мешканцям обстріляних районів місцева влада пообіцяла відшкодувати матеріальні збитки. Втім, не на камеру люди зізнаються: майже все ремонтувати доводиться самим.