Головний редактор Defence Express Олег Катков в етері 24 Каналу пояснив, що перш ніж робити висновки про збільшення ракетного чи дронового потенціалу Росії, варто проаналізувати місячні показники атак та використаних нею засобів ураження.
Дивіться також Росія атакувала Україну найбільшою кількістю БпЛА з початку повномасштабної війни, – Зеленський
Ворог накопичує ресурс для масованих атак
Катков зазначив, що трапляється ситуація, коли ворог обмежено використовує "Шахеди" протягом тижня, накопичує запас і потім запускає їх концентровано наступного дня. Тобто замість щоденних атак обирає завдати удар в певний день, але зробити його масштабним.
"У травні були дні, коли не було "шахедних" атак. Те, що противник виготовив і не запустив, могло бути ним використано вчора чи позавчора. Щодо того, що росіяни провели перший за місяць комбінований удар із запуском різновидів крилатих ракет, це важлива деталь. Росія не запускає стільки ракет, скільки виробляє", – озвучив Катков.
Зі слів головного редактора Defence Express, за весь травень росіяни випустили понад 55 крилатих ракет всіх типів, зокрема Х-101, "Калібри", "Іскандери-М". Якщо проаналізувати квітень, показник буде такий же, орієнтовно пів сотні крилатих ракет.
"Звісно, що після трьох діб масованих атак є відчуття, що в Росії збільшилась кількість засобів ураження, однак варто аналізувати ситуацію за місяць", – наголосив Катков.
Чому деякі ракети не детонують після їх збиття
З власних джерел видання Defense Express дізналося, що бойова частина однієї з ракет типу "Іскандер-М", яка була збита під час атаки прямим влучанням в ракету, не здетонувала. Катков пояснив, що таке трапляється, зокрема вже були подібні ситуації під час збиття Х-101, "Калібрів".
Мовиться про кінетичне перехоплення, коли використаний засіб знищив бойову частину, завдяки чому не відбулась детонація у повітрі та навіть після падіння ракети на землю цього не сталося. Міг статися банально обрив детонаторів,
– пояснив Катков.
Зазначимо, що раніше Олег Катков оцінив можливості Росії запускати за добу 1000 дронів. Він розповів, чи зможе країна-агресорка кратно збільшити виробництво безпілотників у короткій перспективі.