Одесит Володимир вражений тим, що сталось, адже живе тут багато років, і ще не пам’ятає такого масштабного обвалу. Місцевий мешканець запевнив, що два тижні тому на місці обвалу була тріщина.

Читайте також: Потужний зсув ґрунту відрізав від цивілізації п'ять сіл на Прикарпатті: фото

Ще кілька тижнів тому на цих острівках, які утворилися після масштабного обвалу, стояли намети та навіть автівки. Після відпочивальників навіть ще залишилися вуличні туалети та сміття. Прогалина, яка утворилися за декілька днів, забрала частину польової дороги та наблизилася до першої лінії будинків. Але місцевих жителів це не лякає.

Зсув ґрунту на Одещині
Зсув ґрунту на Одещині

"Зсуви бувають постійно, але зазвичай невеликими шматками, а такі великі – вкрай рідко. Це природне явище, тому тут заборонене будівництво. І всі цього дотримуються, бо за цим стежить місцева влада", – відповіла місцева мешканка Олександра.

У сільській раді, до якої належить ця частина узбережжя, кажуть: у них вже давно готовий план берегоукріпних робіт. Частина з них навіть була зроблена. Але щоб убезпечити основну зону можливих обвалів, потрібні гроші. Їх, як завжди, бракує.

Частину берегоукріплювальних робіт ми вже зробили – протягом кілометра від Грибівка до Санжійки. А далі зупинилися, бо нам потрібен інвестор, поки його немає,
– прокоментував голова селища Дальник Сергій Крутюк.

Не готова фінансувати такий проект і держава, тому місцева влада обмежується лише тим, що перекопує небезпечні під'їзди, аби машини не провалилися у вирву. Та це – тимчасове вирішення проблеми. Адже рано чи пізно тріщини дійдуть і до житлових будинків. А тоді масштаби обвалів будуть зовсім інакшими.

Нагадаємо, вдень, 2 жовтня, у прибережній частині села Санжійка, що на Одещині, стався масштабний зсув ґрунту. На опублікованих у мережі фото видно, що від схилу відкололась чимала ділянка.