Про це пише "Главное".

Згідно із заявою компанії, яка володіє більш ніж 40% українського ринку компактних люмінесцентних ламп, припиняє поставки ламп в Україну, починаючи з липня 2015. Зупинка продажів ламп, вже відправлених у торгові точки, проводитимуть поетапно до кінця 2015 року.

Коментуючи мотиви корпорації, представник компанії Олександр Аліскеров зазначив, що на цьому етапі розвитку, LED технологія освітлення вже здатна повністю замінити екологічно шкідливі компактні люмінесцентні лампи у всіх споживчих сегментах.

"Безумовно, компактні люмінесцентні лампи в свій час відіграли важливу роль у вирішенні проблем енергоефективності освітлення. Однак на сьогодні, з розвитком LED, люмінесцентна технологія застаріла, а її негативні сторони, зокрема проблеми утилізації ламп, що містять ртуть та інші небезпечні та шкідливі речовини, набули загрозливих для України масштабів. Лампи накопичуються на звалищах, небезпечні і шкідливі речовини з них концентруються в ґрунті і ґрунтових водах, завдаючи шкоди екології і шкоди здоров'ю жителів країни", — заявив Аліскеров.

При цьому, згідно з оцінками експертів Українського Центру досліджень і розробок MAXUS, все більше українських споживачів усвідомлюють вигоди переходу на LED світильники і джерела світла, які у порівнянні з люмінесцентними лампами мають в 4 рази більший ресурс роботи (до 50 000 годин) і дозволяють економити на 70% більше електроенергії, а також є екологічно чистими і не вимагають спеціальної утилізації.

Зміна споживчих переваг веде до природного скорочення ринку люмінесцентних ламп, особливо в середньо-ціновому сегменті, який за останній рік скоротився майже в два рази і, за прогнозами експертів, в 2016-му році весь ринок компактних люмінесцентних ламп в Україні буде складати не більше 25 % від загального ринку джерел світла. Для порівняння, в 2014-му він становив 55% у грошовому вираженні.

"Відмовляючись від поставок компактних люмінесцентних ламп, корпорація MAXUS має намір повністю сконцентруватися на розробках в області LED освітлення", — резюмував представник компанії.