Окрім легенів, у нього були ще й зябра акули, а відтак у воді він почував себе краще, аніж на повітрі. Якби в Сполучених Штатах лідер радянського прокату 62-го року був настільки ж популярним, як і на пострадянському просторі, то цього хлопця неодмінно назвали би людиною-амфібією. А так він носить прізвисько, пов'язане з місцем свого народження - "балтиморська куля".

Зараз у Балтиморі, штат Меріленд, уже є вулиця іменні Майкла Фелпса. Важко повірити, що ще в середині 90-х Майкл був хворобливим клаповухим хлопчиком. Шестикласнику з діагнозом "дефіцит уваги" порекомендували зайнятися плаванням, щоби укріпити організм. Тоді ще ніхто не знав, який результат це принесе.

Вже в 15 років Фелпс стартував на Олімпіаді в Сіднеї. Вже тоді вболівальники звернули увагу на хлопця, який виходить на старт, слухаючи плеєр, із навушниками у вухах. Тоді медалей підліток не завоював. Його зоряний час настане пізніше.

Через 4 роки, в Афінах, балтиморська куля завоює 8 медалей, із них 6 - золоті. В Пекіні Майкл знову 8 разів піднімався на п'єдестал. Цього разу - весь час на найвищу сходинку. Відтак, Фелпс став першим 14-разовим олімпійським чемпіоном, найуспішнішим спортсменом в історії олімпійського руху! Він 23 рази ставав чемпіоном світу і 37 разів бив світові рекорди. Шість із його досягнень не побиті й досі.

Спортивні досягнення зробили хлопця справжньою зіркою екстра-класу. Він підписує багатомільйонні контракти із рекламодавцями. Наприклад, із виробниками водонепроникних навушників. Він пише книги як для дорослих - про волю до перемоги, так і для дітей - про те, як тренуватися із динозавриком Ті-Рексом та виграти 8 золотих олімпійських нагород.

"Золотий хлопчик" виріс. Майклу вже майже 26 і тепер, окрім плавання, в нього знаходиться час на різні дорослі розваги. За доріжкою під час запливів уже не спостерігають суворі очі матусі, а сам спортсмен власні сезони розпочинає вечірками у Вегасі, в басейні з напівоголеними дівчатами.

Більше того - нещодавно Фелпса упіймали за курінням марихуани. Втім, термін дискваліфікації, що її отримав найуспішніший спортсмен в історії Олімпійських ігор, уже закінчився. Відтак, людина-амфібія знову повернулася на доріжки. І вся планета затамувавши подих очікує на Олімпійські ігри в Лондоні. Хтозна, можливо в 2012-му ми побачимо просто фантастичну картину - як спортсмен стає 20-разовим олімпійським чемпіоном.