Про це свідчать результати дослідження Research & Branding Group.

Після опитування також виявилося, що чоловіки лаються більше, ніж жінки (67% чоловіків проти 34% жінок).

Натомість 40% українців ніколи не вживали нецензурних слів.

Знають лайливі слова 93% українців, а не володіють ними лише 6% опитаних.

У більшості випадків, українці стикаються з нецензурною лексикою на вулиці (88%), а також у робочих колективах (31%) і в колі знайомих і друзів (30%).

За підсумками опитування, третина (35%) вживає нецензурну лексику тільки в окремих випадках, майже стільки ж (32%) - досить рідко. А 27% зазначили, що лаються часто.

Головними причинами вживання лайливих слів є: підвищення емоційності мови (48%), зняття психічної напруги (45%) або больового шоку (28%).

У той же час, кожен четвертий українець, коли вживає нецензурну лексику, робить це цілеспрямовано проти когось: для образи чи приниження співрозмовника (27%) та для демонстрації агресії (26%).

Ще частина українців вживає нецензурну лексику для демонстрації зневаги до системи заборон (13%), для демонстрації належності до певного кола "своїх" (13%) або для демонстрації своєї розкутості і незалежності (13%).

Більшість українців визнають, що могли б відмовитися від вживання такої лексики: третина готова повністю припинити вживання нецензурної лексики (32%). У той же час 13% українців не відмовилися від лайки ніколи.

Дослідження відбувалося у період з 20 до 31 серпня 2013. Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України, АР Крим, містах Київ і Севастополь. Обсяг вибіркової сукупності склав 2079 осіб.