За день дорогою курсує до 5 тисяч авто. Через інтенсивний рух випадки ДТП за участю школярів - тут непоодинокі. Тож, аби привернути увагу влади, люди заблокували трасу.

“Мені здається, що ніде такої школи більше немає, щоб вся школа буле розкидана по 10-ти класах по цілому селі. Там учаться, там, там. І взагалі, наша школа вже не придатна до навчання - і грибок є, і взагалі, вона стара дуже”, - каже мешканка села Надія Калиновська.

Серед протестуючих і батько 16-річного школяра, який 3 роки тому став інвалідом на цьому переході.

“У 2007 році саме на цьому переході сталося ДТП - кілька машин зупинилися, щоб пропустити сина, а один водій вискочив на зустрічну смугу. Після цього моя дитина отримала черепно-мозкову травму, стала інвалідом і змушена вчитися на індивідуальному графіку - дитина до школи не ходить. Тепер усім батькам з Боднарова раджу дітей до школи не відпускати”, - розповідає батько школяра, котрий постраждав у ДТП Євген Куцела.

Сільська рада ініціює питання будівництва нової школи вже кілька років. Однак, окрім обіцянки чиновників, фактичних результатів немає і досі.

“З року в рік нам обіцяють, що буде будуватися, але нічого не роблять. Саме це і є причиною сьогоднішньої акції”, - каже сільський голова Боднарова Галина Матківська.

Заспокоїти протестуючих приїхали районні чиновники. Вони запевнили - таки мають намір збудувати нову школу. Однак для цього потрібно 40 мільйонів гривень. Тож будівельні роботи проведуть поступово. У 2011 обіцяють звести фундамент.

“На пропозицію депутатів сільської ради, районної також, в районному бюджеті передбачено 300 тисяч гривень на початок робіт”, - сказав в.о. голови Калуської РДА Василь Турчин.

Якщо проблем з фінансуванням не буде, омріяну нову школу збудують у 2013 році.