Закриття шкіл

За його словами, мережа шкіл за останні роки скорочується. Питання полягає не у тому, щоби закрити побільше шкіл, а щоби покращити якість освіти. Мережа шкіл скорочується задля того, щоби в майбутньому розбудовувати та оснащувати опорні школи.

Міносвіти та профільний комітет непорушно стояли на двох позиціях щодо умов праці вчителів.

Перше – це не допустити скорочення заробітної плати та надбавок вчителям. Друге – не допустити збільшення навантаження на вчителя при збереженні теперішніх розмірів заробтіних плат, — розповів Полянський.

Реформа ПТУ

На рівні регіонів, замість багатьох малонаповнених вузькопрофільних ПТУ, утвориться багатопрофільний Центр професійної освіти. Такі центри значною мірою об'єднають чимало потужних і малопопулярних ПТУ, проте скоротиться управлінський апарат.

"Є дві важливі обставини. Майно, обладнання земельної ділянки не можуть бути вилучені. Ми хочемо показати цими центрами перевагу – вони мають бути затребуваними і діти мають хотіти в них поступати...Ми матимемо освіту як у Нідерландах,
— розповів заступник Міністра освіти і науки України.

Нововведення до ЗНО-2015

Як розповів Полянський, цьогоріч ЗНО із української мови та літератури буде одночасно і вступним іспитом до ВНЗ, і державною атестацією до школи. Майбутнє буде за модернізованим тестуванням.

"Викликів зараз дуже багато, пов'язаних із війною. Буде тестування – є перепустки на блокпости, щоби діти могли пройти блокпости російських окупаційних, потім українські блокпости", – розповів Полянський.