Пряма трансляція на
Останні випуски

Ми продовжуємо купувати донецький антрацит через Росію, – Дейнега

- Читать новость на русском

Більш детальніше про лінію наживи і як покласти край незаконній торгівлі – дивіться в інтерв'ю 24 Каналу з Віталієм Дейнегою, волонтером, який був в зоні АТО і на власні очі бачив цю контрабанду.

– У нас чомусь словосполучення "торговельна блокада" асоціюється з політиками, які здійснювали цю акцію рік тому. Першим блокадником у нас був президент, який перший зробив мобільні групи по боротьбі з контрабандою. Потім його позиція помінялася і після цього включились Семенчеко і компанія.

У мене є серйозна підозра, що ми продовжуємо купувати донецький антрацит через Росію. Але до 2019 або до 2020 року прем’єр заявив, що наші ТЕС перейдуть на газове вугілля. Таким чином, остаточно покладеться цьому край. Я вважаю це здобутком.

Читайте також: Існує 5 шляхів потрапляння контрабанди в ОРДЛО: приголомшливі результати дослідження

– Існує дві схеми: одна з них – фіктивний експорт, друга – перерваний транзит. Перерваний транзит – це взагалі схема, по якій до нас завозилася контрабанда, вона є уже давно. Існує угода про спільну транзитну процедуру. Прем’єр уже неодноразово заявляв, що уряд має намір поставити рентген-сканери для великогабаритних машин на всіх українських пунктах пропуску по кордону.

У нас недоведена реформа військової юстиції. Давно пора затвердити закон про військові суди та військову поліцію. Через суперечки між нашими депутатами закони досі не можуть пройти комітети і вийти у сесійну залу на голосування. Поки у нас громадські суди будуть судити військових, поки нічого не буде.

– Потрібно змінити законодавство, криміналізувати ці статті. В Україні дуже багато дефініцій, які просто не врегульовані. Через це за нелегальну торгівлю майже не було притягнених, або були якісь абсолютно смішні штрафи.

Про це та більше – дивіться в інтерв'ю 24 Каналу з Віталієм Дейнегою

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі