"Міліція повинна була хоча б вивчити новий закон, який прийняли із доповненнями, як євроінтеграційний, "Про захист персональних даних", де чітко вказано , що дані, за якими можна ідентифікувати фізичну особу, є конфіденційною інформацією з обмеженим доступом. Згідно із законом, я повинен написати письмову заяву, що довіряю комусь свої персональні дані, зокрема, серію і номер паспорта, прізвище. Усе це відноситься до персональних даних", – сказав Москаль у коментарі каналу новин "24".

На його думку, у такій пропозиції "прихована передвиборча технологія, яку хочуть апробувати", знаючи, що більшість громадян України, які подорожують, користуються потягами, адже літаки не усюди літають і в кілька разів дорожчі.

Це якісь маніпуляції. Сподіваюся, ми отримаємо інформацію, заради якої цілі було зроблено таку пропозицію. Адже державна міграційна служба може чітко вказати, хто й який має паспорт (громадянина України чи закордонний), адже вони самі ж і видають ці паспорти,
– наголосив нардеп.

Окрім того, він вважає, що завдяки лише даним із паспорту не можна запобігти тероризму.

"Вони що, Ванга чи Вольф Мессінг, що за паспортом зможуть прочитати, чи ця людина везе у потязі вибухівку, вогнепальну зброю або наркотики. Як можна це ідентифікувати за паспортом? Це треба бути ясновидцем, як Ванга. Знаєте, говорити сьогодні можна усе, що завгодно і виправдати свою дурість також можна будь-якими розмовами. У них є номери паспортів. Створено єдиний державний демографічний реєстр, - ідентифікуйте. Придумують абсолютну дурницю, яка не відповідає українському законодавству. Така пропозиція – це втручання в особисте життя громадян, що категорично забороняє Європейська декларація із прав людини", – запевняє народний обранець.

Хочете, аби квиток був номерним, добре: людина вказує своє прізвище, ім’я та по-батькові, а коли сідатиме у потяг, то не обов’язково пред’являти паспорт. У законі чітко написано, які документи засвідчують особу й це не лише паспорт громадянина України. Вона може пред’явити закордонний паспорт, службовий, дипломатичний, посвідчення біженця, довідку на тимчасове чи постійне проживання в Україні. Є маса документів окрім паспорта. Чому ж усі на ньому зациклилися?
– додає Москаль.

На його думку, людина повинна носити паспорт тоді, коли в країні оголошено військовий чи надзвичайний стан.

"А в мирний час для чого це робити? От зараз я вийду на вулицю, то для чого мені паспорт? У цьому немає необхідності. Благими намірами міліція застеляє нам дорогу до пекла", – підсумував він.

Нагадаємо, Департамент транспортної міліції МВС рекомендує "Укрзалізниці" вносити в квитки серію та номер паспорта покупця. Норму, яка діє в Білорусі та Росії. Правоохоронці говорять, що така практика – це можливість запобігти тероризму. Мовляв, дані паспортів з квитків будуть співставляти з даними людей, які знаходяться в розшуку.

Однак "Укрзалізниця" каже, що навіть якщо інформацію з паспорту вирішать у квитки вносити, на це потрібна постанова Кабміну.