"Тут взагалі ніхто нічого не зрозуміє. Він сьогодні декларує 1100 грн/тонна, а реалізація вугілля зараз йде по зовсім іншій ціні. Думаю, вона повинна бути визначена на рівні Кабінету Міністрів", — заявив керівник ППВП у коментарі представникам ЗМІ 1 квітня.

Турманов вважає, що для того, щоб остаточно визначитися в ціні на вугілля,яке видобувається в Україні, і зафіксувати її, це питання має обговорюватися в експертному середовищі, за участю представників міністерства, єдиного енергоринку, видобувних підприємств, як державних так і приватних, і в результаті повинен бути затверджений Кабінетом Міністрів України.

Ось тоді буде порядок. А підхід "я хочу", який сповідує міністр Демчишин, не годиться. Я теж, може, багато чого хочу,
— говорить профспілковий лідер.

Голова іншої всеукраїнської профспілкової організації шахтарів — НПГУ Михайло Волинець вважає, що "мінімальна ціна українського вугілля повинна становити 1500 гривень за тонну". А враховуючи, що держпідтримка вугільної галузі в бюджеті 2015 не передбачена, вона може бути і вищою.

Нагадаємо, що сьогодні, 1 квітня, під час брифінгу в Києві міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що "у міністерства є обґрунтоване переконання, що собівартість вугілля на сьогодні складає десь 800-900 гривень. У баланс його включаємо по 1100 гривень".

Завтра, 2 квітня, в Києві пройдуть засідання президії ППВП і пленум НПГУ, куди запрошений міністр Демчишин. За словами Турманова, шахтарі хочуть почути від нього відповідь на просте питання: чому, забравши дотації, держава не хоче купувати у шахтарів вугілля за справедливою ціною, яка допоможе їм вижити без підтримки бюджету.

Якщо в результаті з цього питання з міністром не вдасться знайти системного рішення, то шахтарі мають намір у середині квітня на багатотисячному об'єднаному з'їзді в Києві вимагати зустрічі з Президентом і Прем'єром.