Як відомо, будівельні роботи почалися у січні 2021 року за участю українських фахівців.

Важливо У США заговорили про надання Україні летальної зброї

Відтоді вже завершили нарізку сталі та зварили частину 6 відсіків. Тепер за планом формування кілю. Очікується, що корвет почнуть тестувати на ходових і державних випробувань у 2023 році.

Згідно з домовленістю між Україною та Туреччиною, корпус першого корвета побудують у Туреччині, а оснащення, встановлення озброєння та доведення до повної готовності відбудеться в Україні.

Особливістю контракту є поетапна передача українській стороні технологій будівництва кораблів цього класу. Усі наступні корвети класу ADA будуть побудовані виключно на українських потужностях,
– розповів Андрій Таран.

Міністр оборони наголосив, що ці бойові кораблі у перспективі значно посилять оборону України в Азово-Чорноморському регіоні та дозволять бути взаємосумісними з державами-членами НАТО.

Міноборони показало будівництво корвета для України в Туреччині
Міноборони показало будівництво корвета для України в Туреччині / Фото Міноборони

Що відомо про корвети

  • У Міноборони зазначили, що бойові кораблі проєкту MILGEM перебувають на озброєння збройних сил Туреччини та мають успішний досвід виконання бойових завдань в акваторіях Середземного і Чорного морів.
  • Системи озброєння кораблів дозволять ефективно вражати надводні й підводні цілі. Корвети передбачають захист від високоточних ракет.
  • Також вони будуть оснащені сучасними засобами радіо - і гідролокації, а також системою протиповітряної оборони.