Сьогодні, 5 вересня, стало відомо, що МАГАТЕ поїхала зі станції. При цьому, там залишилось 2 спостерігачів.

До теми Їхні можливості зведені до 0, – політолог про роль представників МАГАТЕ, які залишилися на ЗАЕС

Чотири із шести представників команди інспекції МАГАТЕ завершили роботу на Запорізькій АЕС і покинули майданчик станції. Очікується, що два експерти продовжать роботу на ЗАЕС на постійній основі,
– повідомляє "Енергоатом".

Попри всі ризики та порушення ЗАЕС продовжує працювати.

Місію МАГАТЕ супроводжували російські військові: дивіться відео

Як працює станція

Журналіст Андрій Цаплієнко повідомив, що наразі Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

В роботі залишається тільки 6-й енергоблок, який подає електроенергію в енергосистему України та забезпечує власні потреби ЗАЕС.

Місія МАГАТЕ на Запорізькій АЕС продовжує свою роботу. Разом з тим російські військові залишаються на майданчику ЗАЕС, а в машинних залах 1-го та 2-го блоків розташовані вантажівки зі зброєю та боєприпасами.

Цаплієнко зауважив, що Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових, та повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу.

Візит МАГАТЕ на ЗАЕС

  • Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі висловив захоплення щодо роботи українських працівників у надскладних умовах. Гроссі підкреслював, що українці дбають про ЗАЕС та "дуже добре працюють".
  • Також Рафаель Гроссі заявляв, що російські військові були на Запорізькій атомній електростанції під час роботи місії. Він хотів з ними поспілкуватись. Та його не пустили до окупантів. Гендиректор МАГАТЕ пояснив, що якраз хотів запитати росіян, чому вони були в блоковому щиті управління та чи не могли б повернути його до звичайної функціональності.
  • А радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк схарактеризував довгоочікуваний візит місії МАГАТЕ як "дивний". За його словами, не можна збагнути, чи розуміють у МАГАТЕ, що насправді відбувається, та чим це загрожує.

Що казали в МАГАТЕ після відвідин ЗАЕС: дивіться відео