У понеділок, 12 червня, в багатьох російських містах проходять мітинги проти корупції, організовані прихильниками політика Олексія Навального. Не погоджена із владою акція протесту проходить і в Санкт-Петербурзі.

Читайте також: Тисячі людей вийшли на вулиці Росії: фоторепортаж

За даними видання "Бумага", затримано близько 150 осіб. Після того, як почалися перші затримання, близько сотні осіб почали скандувати "Ганьба" і "Росія буде вільною", тоді співробітники правоохоронних органів взяли їх у кільце. Люди продовжують підходити. Всіх, хто опинився в оточенні, відводять в автозаки.

Мітинги в Росії: масові затримання у Петербурзі
Мітинги в Росії 2017: масові затримання у Петербурзі (Фото: Фонтанка)

Мітинги в Росії 2017
ОМОН оточив протестувальників у Петербурзі (фото: Бумага)

Мітинги в Росії проти корупції 2017

Мітинги в Росії проти корупції 2017: затримання в Петербурзі (фото: Бумага)

Люди біжать від ОМОНу, щоб не опинитися в оточенні і не бути затриманими, падають один на одного, тиснява, по шляху втрачають телефони,
– передає "Фонтанка".

За даними "Дождя" на Марсовому полі затримали депутата місцевих Законодавчих зборів Максима Резника ("Партия роста"). Також затримали фотографа Давида Френкеля. Смішно те, що в Петербурзі на атикорупційному мітингу затримали навіть надувну качку.

Мітинги в Росії 2017: у Петербурзі затримали качку
Жовте каченя – символ антикорупційних мітингів у Росії


На мітинг у Петербурзі люди принесли меленьких гумових каченят

Читайте також: Медведєв проти качечок: в інтернеті опублікували захопливу онлайн-гру

А муніципального депутата Данила Кена затримали, коли він тільки виходив з дому.

Перед розгоном мітингу на площі роздавали листівки із попередженнями.

До слова, у Петербурзі на Марсовому полі відбуваються одночасно фестиваль реконструкцій до Дні Росії, а також антикорупційний мітинг. За попередніми підрахунками, всього на площі до 2 тисяч осіб, але відділити тих, хто прийшов на гуляння від тих, хто прийшов на протест, дуже важко.

Зазначимо, приводом для проведення антикорупційних мітингів по всій Росії вже вдруге стало розслідування про "таємну імперії" Дмитра Медведєва. На минулій акції протесту в Петербурзі 26 березня були затримані близько 130 осіб. У період між акціями 26 березня і 12 червня суд постановив вилучити фільм "Він вам не Дімон" з усіх інтренет-майданчиків.