Свободу слова обмежували щонайменше у 96 державах світу, а тортури застосовували у 111 країнах. Особливий акцент "Міжнародна амністія" зробила на ситуації у Росії, де влада досі не розслідувала вбивства відомих журналістів та правопорушення, здійснені російськими військами під час збройного конфлікту в Грузії у серпні 2008 року.

Нікола Дакворт (представник "Міжнародної амністії"):
“Російська правозахисна система виглядає неефективною у пошуку осіб, які винні у загибелі журналістів та громадських діячів. Торік Росія також заблокувала доступ міжнародного контролю до сепаратистських Абхазії та Південної Осетії”.

Автори доповіді зарахували Росію до країн Європи і Центральної Азії, у яких обмежена свобода слова й існують перешкоди для функціонування громадянського суспільства. Від правозахисників дісталось і Сполученим Штатам Америки - за недотримання Президентом Бараком Обамою обіцянки закрити в'язницю Гуантанамо на Кубі. Крім того, критикують правозахисники і повідні держави світу за те, що вони перешкоджають прогресу у сфері міжнародного правосуддя і ставлять свої інтереси вище за дотримання прав людини.