Чи можуть мобілізувати безробітних і працевлаштувати у ЗСУ, розповість далі 24 Канал.

Читайте також Чи багато жінок у війську і як відрізняється їхня підготовка від чоловічої

Чи є безробіття підставою для звільнення від мобілізації

Мобілізувати можуть кожного чоловіка, який є призовного віку і не має проблем зі здоров'ям, які б не дозволяли йому служити. Відповідно, до війська беруть незалежно від того, працює громадянин чи ні.

Варто зазначити, що громадяни України, які звільнилися і не мають офіційного працевлаштування, втрачають право на бронювання від роботодавця. Якщо вони є при цьому військовозобов'язаними, то їх можуть мобілізувати до армії.

Це відбуватиметься на загальних підставах. Попри це, чоловік, якого призвали, не може паралельно шукати роботу чи ходити у центри зайнятості. Його зайнятістю автоматично стає військова служба, за яку теж потрібно платити податки.

Зверніть увагу Прогнози некоректні: у Міноборони пояснили можливе продовження мобілізації у 2023 році

Які категорії чоловіків точно не призвуть до служби

Під час загальної мобілізації не підлягають призову наступні категорії чоловіків:

  • нардепи України;
  • заброньовані на період воєнного стану працівники критичної інфраструктури та приватних компаній;
  • працівники органів військового управління, військових частин, структур та державних військових установ (Міноборони України, ЗСУ, СБУ та інших);
  • студенти, здобувачі професійної, фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові працівники ВНЗ та фахової передвищої освіти, педагоги, фахівці установ та організацій, які мають вчене звання чи науковий ступінь, педагоги закладів професійної та загальної середньої освіти, якщо вони працюють не менш як на 0,75 ставки.
  • Крім того, мобілізації не підлягають військовозобов'язані чоловіки, які не підходять за станом здоров'я чи підпадають під винятки, передбачені законом.