Князівство на Лазурному Березі - це курорт для тих, хто любить прокидатися в позолочених апартаментах, хто звик ступати по килимах з натуральної вовни роботи, хто не може обійтися без занурення в басейн з мінеральною водою, і, нарешті, для тих, хто готовий за це все заплатити.

Питання "Куди піти?" в Монако просто не виникає - князівство можна перейти менш ніж за годину. Та на такому клаптику землі є що подивитися.

Кафедральний собор, Океанографічний музей, яким керував сам Жак Ів Кусто, Сади екзотичних рослин, казкові пляжі, казино у Монте-Карло, траса Формули-1.

Хочете сюди потрапити? Не проблема! Аби добратися до Монако, найоптимальніше летіти до французької Ніцци. Можна скористатися й іншими аеропортами - у Турині, Мілані, Парижі, Генуї - від будь-якого з цих міст до Монако кілька годин потягом.

Авіаквиток у дві сторони до Ніцци обійдеться в щонайменше 400 євро. З Ніцци до самого Монако можна добратися кількома шляхами: автобусом за 18 євро, або гелікоптером. Швидкий та комфортний переліт обійдеться у 100-300 євро. Серед варіантів також потяг і таксі.

Чи не найбільша стаття витрат у мандрівці до Монако - житло. Для довідки - вартість нерухомості в князівстві просто зашкалює, ціна квадратного метра житлової площі сягає 50 тисяч євро.

Відповідно, і за двомісний номер 5-зіркового готелю доведеться заплатити 500-700 євро. Три “зірки” обійдуться у 200-300 євро.

Звичайно, можна знайти бюджетний варіант за 60 євро. Але тут Вам ні сніданку не подадуть, ні окремої ванної кімнати не виділять.

У численних ресторанах Монако подають делікатеси французької та італійської кухонь. Головна страва у недорогому закладі коштуватиме 10-20 євро.

Якщо ж Ви завітаєте у “Луі п’ятнадцятий” - один з найкращих ресторанів Монако - легко наїсте на дві сотні євро. Але хіба це гроші, коли мова йде про середземноморські делікатеси?

І не забудьте скуштувати шампанського, яке є національним напоєм Монако. Та майте на увазі, у фешенебельних закладах за келих ігристого напою просять 40 євро.