Що загрожує колапсом медичної системи

Аби уникнути жорсткого карантину, бізнесмени повинні створити умови для покращення епідеміологічної ситуації. Про це Ляшко розповів виданню "Новое время".

Читайте також Ситуація погіршується, – інфекціоніст дав прогноз щодо поширення COVID-19 в Україні

Якщо мовиться про заклад громадського харчування, то відстань між столиками повинна складати не менше ніж 1,5 метра.

При таких умовах, якщо ми всі будемо їх дотримуватися, ніякого повного карантину не повинно бути в нашій країні. Межа – кількість зайнятих лікарняних ліжок. Інакше система охорони здоров'я може опинитися на межі колапсу,
– наголосив Ляшко.

Кількість лікарняних ліжок обмежена, оскільки, окрім хворих на коронавірус, в Україні залишаються пацієнти з іншими недугами, які теж потребують невідкладної допомоги.

Ситуація з заповненістю лікарняних ліжок

Наразі, зазначив Ляшко, заповненість ліжок сягає близько 50%, проте ситуація у різних регіонах може значно відрізнятись.

Ніхто не буде нікого закривати, якщо ми будемо дотримуватися санітарних норм, і епідемію можна буде контролювати. І з приводу національного локдауна, то я б не прив'язувався до жодної дати. На локдаун можна піти й раніше 25 жовтня, і пізніше,
– повідомив головний санлікар.

Введення карантину залежатиме від зростання кількості хворих на COVID-19. Також в уряді братимуть до уваги досвід інших країн.

Багато людей не сприймають хворобу серйозно

Головне, на думку Ляшка, – це дотримання заходів безпеки, адже більшість не сприймають хворобу серйозно, поки вона їх оминає.

"Здається, що це така легка хвороба і її легко переносять. Так, багато її переносять легко, але в той самий час, коли ми говоримо про необхідність носити маску, то мова йде і про турботу стосовно людей старшого віку", – пояснив Ляшко.

Яка ситуація з коронавірусом в Україні?

Станом на 24 вересня в Україні виявили 188 106 випадків COVID-19. Від ускладнень, спричинених недугою, померли 3 757 осіб. Одужали – 83 458 людей. За останню добу коронавірус діагностували у 3 372 хворих.