Ситуація на Луганщині

— Багато кадрових військових, які останнім часом зайшли на окуповані території (це достовірна інформація), займають ті заводи та підприємства, які ще не була зайняті терористами. Їм просто потрібен дах над головую, щоб не псувалася техніка.

— Також завозять дуже багато новітньої техніки. Це танки, гвоздики, БУКи, гради тощо. Бойовики ще більше мілітаризуються, і я переконаний в тому, що вони готовлять нові наступи, бо Росія не відступиться від своєї мети.

І також підготовка йде не тільки на окупованих територіях, тому за ситуацією треба слідкувати пильніше, бо саме з Харкова може піти наступ, і ситуація значно погіршитися.

Нове призначення Москаля

— Геннадій Москаль є тим самим "кризовим менеджером", який має не тільки досвід держслужбовця, а ще й великий життєвий досвід. І я вважаю, що ця людина зможе втримати будь-який диверсійний наступ.

Я не знайомий з Юрієм Клименко, але чув, що це фаховий керівник. І впевнений, що за цей час він впорається з ситуацією.

Ситуація з подальшим призначенням на цю посаду дуже складна. І це, мабуть, найскладніша посада, яка зараз є в країні. Там надзвичайно багато проблем, але є з чим працювати.

— Боротьба з контрабандою на Луганщині йде 23 роки, і ніколи не припинялася, а під час війни чиновники і політики користуються цим, набиваючи собі кишені грошима. І саме Москаль зміг цю проблему вирішити.

Вибори

— Очевидно, що сьогодні терористи хочуть зірвати вибори в Донецькій та Луганській області. Їм не вигідно, щоб вибори там проходили.

Тому, я вважаю, правильне рішення, щоб саме губернатори вирішували, де проводити вибори, де це є безпечним. Ніхто крім них не знає ситуації досконало.

— Що стосується виборів на окупованих територіях, то це наразі неможливо.

Також Сергій Шахов розповів про проблеми переселенців та про те, чи повернуться люди на Донбас після закінчення бойових дій.

Більше — дивіться в інтерв'ю.