"Можливо, нам більше не варто називати її браузером. "Браузер" - це дійсно застаріле слово. Люди дивляться вже не так багато", - розповів блогу TechCrunch директор компанії з розробки Джонатан Найтінгейл.

До змін Mozilla підштовхнула думка про те, що багатьом сучасним користувачам оглядач тепер потрібен не в якості переглядача сторінок, а в основному для доступу до складних веб-додатків і соціальних мереж.

Ідея оновленого браузера полягає в тому, щоб створити просту в обігу програму, зберігши при цьому всі наявні функції Firefox.

За задумом Mozilla, новий переглядач повинен бути простий та зрозумілим. Користувачі при цьому можуть видаляти іконки, переміщати майже будь-які елементи і міняти програму так, як їм захочеться.

Журналісти, які ознайомилися з попередньою збіркою Australis (саме так називається проект Mozilla), відзначили його схожість з Google Chrome. Наприклад, кути у вкладках так само заокруглені, при виділенні однієї з них інші відходять на другий план, а сама права кнопка із зображенням трьох смужок веде до налаштувань. Встановити і спробувати Australis можна самому, скачавши експериментальну UX-збірку.

Стабільна версія Australis вийде не раніше жовтня.