Передусім чи варто завдавати точкових ударів по позиціях Каддафі чи просто обмежитися патрулюванням повітряного простору. Силами альянсу і далі керуватиме канадський генерал-лейтенант Шарль Бушар. Саме під його управлінням винищувачі НАТО контролюють зону вільну від польотів, а кораблі альянсу утримують морську блокаду Лівії.

Водночас стали відомими нові подробиці участі Сполучених Штатів у військовій операції. Вашингтон надаватиме таємну допомогу лівійським повстанцям. Відповідне розпорядження підписав президент країни Барак Обама, повідомляє інформагенція ABC News. Розпорядження містить пункти, які дозволяють в разі крайньої необхідності постачати повстанцям зброю і амуніцію. Очікується, що керівництво операцією здійснюватимуть агенти ЦРУ.

Ситуація в Лівії складається не на користь її лідера - полковника Каддафі. До поразок військових додалося політичне фіаско. Міністр закордонних справ Лівії Муса Куса напередодні втік до Лондона. Форрін Офіс підкреслює, що дипломат діяв з власної волі і прибув до Британії з надією отримати політичний притулок. Муса Куса був головним архітектором зовнішньої політики Лівії. Посаду міністра Куса обіймав з березня 2009 року. До роботи в уряді він 15 років очолював лівійську розвідку і вважався однією з ключових постатей в Лівії.

Тим часом, союзницька авіація продовжує бомбардування. Винищувачі обстріляли лікарню з українськими медиками і колону лівійських військ, що просувалися в напрямку до Адждабії. Урядові загони тіснили повстанців, які напередодні вкотре були змушені покинути міста Брега та Рас Лануф. За словами оглядачів, в Лівії склалася дуже складна ситуація - населені пункти десятки разів переходять з рук в руки. Відтак, конфлікт обіцяє бути затяжним.