Як заявила речниця зовнішньополітичного відомства Маряна Беца, цей напад на приміщення нацменшин є кричущою провокацією, передає "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Це радикали з ЄС, що воювали на Донбасі, – Москаль про нападників на офіс угорців у Ужгороді

"Також ми засуджуємо використання теми нацменшин як засобу розпалювання ненависті та ворожнечі", – зауважила вона.

Очільник МЗС Павло Клімкін своєю чергою зауважив, що системність і схожість дій провокаторів свідчить про замовний зовнішній слід.

"Ми не залишимо наших угорців наодинці! Разом будемо протидіяти спробам дестабілізації Закарпаття!" – підкреслив дипломат.

Крім того, на офіційному сайті міністерства з’явилася заява щодо інциденту.

Правоохоронні органи вже розпочали розслідування та вживатимуть всі необхідні заходи для оперативного розкриття цього злочину. Вчинений раніше акт вандалізму проти цього ж приміщення був оперативно розкритим правоохоронцями. Розслідування довело іноземний слід нападу, який було здійснено членами однієї із східноєвропейських радикальних організацій, підтримуваної російським агресором. Україна й надалі рішуче протидіятиме всім спробам розхитати внутрішньополітичну ситуацію в державі, у тому числі на ґрунті міжнаціональних взаємин,
– наголошують у МЗС.

Нагадаємо, уранці 4 лютого в Ужгороді невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю у приміщення будівлі, в якій розташовується Угорське культурне товариство, однак тоді серйозних пошкоджень будівля не отримала. Вже уночі проти 27 лютого зловмисникам все ж вдалося підпалити Товариство угорської культури Закарпаття, і воно у підсумку згоріло вщент.