Таку офіційну позицію озвучили у Міністерстві закордонних справ на заяву Олександра Лукашенка, який назвав керівництво України несамостійним.

“В цей день будь-які сварки та взаємні претензії тотожні танцю на кістках, тим більше обурення викликають безпрецедентно некоректні коментарі Президента Білорусі Олександра Лукашенка, особисті образи неприйнятні у спілкуванні між людьми, особливо вони неприйнятні, коли образливі вислови адресуються державним діячам, які представляють суверенні країни”, - сказав речник МЗС Олександр Дикусаров.

Також у МЗС відзначили - останнім часом підходи Мінська до відносин із Євросоюзом усе менше відповідають нормам міжнародного спілкування. Втім, це не завадить українській стороні спробувати налагодити діалог з сусідами.

Нагадаємо, Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав керівництво України “вошивим та несамостійним”, адже воно відкликало своє запрошення на київський саміт з питань безпечного і інноваційного використання ядерної енергії.

За інформацією джерел в Єврокомісії, яку оприлюднили ЗМІ, цього, нібито, вимагав президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу. Мовляв, він погодився взяти участь у конференції лише за умови відсутності на цьому заході Олександра Лукашенка.